Dorostenci drží vítěznou vlnu

Dorostenecké týmy uhájily i v 6. kole domácí palubovku. Starší dorostenci přetlačili v derby Šťáhlavy 29:27, mladší pak zvítězili 31:23 nad Náchodem. Zápasy hodnotí oba trenéři:

Jiří Piroch, trenér srtaršího dorostu:

Věděli jsme, že utkání, které nás čeká nebude vůbec lehké. Hned od prvních minut jsme se těžce prosazovali proti tvrdě hrající obraně soupeře, ale kluci se snažili zodpovědně dohrávat všechny akce až do gólových situací. Utkání bylo vyrovnané asi do 15 min., kdy se nám podařilo odskočit několika rychlými protiútoky až na rozdíl 4 branek. Dařilo se nám plnit  obranné činnosti, zvláště proti střelecky  dobře disponovanému Nolčovi. Na začátku utkání se prosazoval střelbou z větší vzdálenosti. Díky dobrému výkonu v druhé části prvního poločasu jsme do kabiny odcházeli celkem v poklidu za stavu 16:12.

O přestávce byly pokyny jasné. Musíme vydržet hrát v postupném útoku i nadále zodpovědně, bez chyb a nedovolit soupeři korigovat výsledek. Stal se bohužel přesně opak a my několika technickými chybami přišli během prvních pěti minut o slibný náskok. Dokonce jsme o gól prohrávali (16:17). Soupeř narušil naše útočné akce osobní obranou na velmi dobře hrajícího Martina Říhu a naše spojky se nedokázali s touto taktickou variantou vyrovnat. Díky tomu bylo utkání opět otevřené. Kluky musím pochválit za bojovnost a snahu se s nepříznivou situací poprat. V další části jsme soupeři odskočili až o 5 branek. Zafungovala nám velmi dobře vysunutější obrana, která dělala hráčům Šťáhlav velké problémy.

S výsledkem jsem spokojen a děkuji klukům za předvedený výkon a hlavně nasazení, s jakým odehráli celé utkání. Vyzdvihnout mohu výkon Martina Říhy a Petra Sedláka. Další zápas nás čeká až za 14 dní, kdy hrajeme opět doma proti Zlínu.

Pet Štochl, treném mladšího dorostu:

Podle mého názoru jsme odehráli nejlepší utkání v sezóně. Velmi dobrý výkon jsme předvedli v obraně, včetně spolupráce s brankářem, Honza Kouřil kvalitně zastoupil nemocného Láďu Rychala.Disciplínu jsme si udrželi i v přechodové a útočné fázi, přidali jsme více odvahy a spolupráce a vznikl z toho vcelku suverénní výkon. Zápas jsme měli kompletně pod kontrolou, prostor tak dostali všichni hráči z lavičky.

Tradičním tahounem byl Leo Kaplan, Štěpán Vybíral mě potěšil zejména v obraně, Petr Zeda přidal ke své vrozené živelnosti trochu disciplíny a jeho přínos pro tým tím zase stoupl, zlepšený výkon podal i Honza Šmrha a takto bych mohl jistě pokračovat u většiny hráčů. Zkrátka kluci díky, myslím, že to muselo všechny bavit.