Domácí tvrz padla. Talent nestačil na Duklu

"

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň utrpěli první porážku na domácí palubovce v této sezoně. Ve středeční předehrávce 13. kola Strabag Rail extraligy nestačili na pražskou Duklu, které podlehli 24:26.

Potvrdilo se známé pravidlo, že v derby to nemívá favorit lehké, 13. kolo nebylo pro plzeňské házenkáře šťastné?
""Dneska bych vzhledem k průběhu zápasu bral i bod, ale ani ten jsme si nezasloužili, protože nebyla žádná fáze zápasu, v níž bychom Duklu přehrávali,"" uznal plzeňský kouč Michal Tonar st., že soupeř vyhrál zaslouženě.
""Ono se k tomu asi i schylovalo, protože ani předešlé výkony nebyly dobré,"" připomněl předchozí utrápená vítězství s Novým Veselím a Kopživnicí. Tentokrát už byla Dukla nad síly jeho svěřenců.
Brzy šla do vedení 3:0 a domácí pak jen dotahovali její náskok. Jenže ani jednou v zápase nedokázali vyrovnat. Jen se v první půli několikrát přiblížili na rozdíl jediné branky, ale o šanci srovnat krok se pak vždy připravili vlastní chybou.
Proto v poločase prohrávali 10:12. A místo snahy Talentu o zkorigování stavu v úvodu druhé půle přišel zřejmě klíčový trhák Dukly na 11:17 ve 41. minutě. Plzeňským házenkářům pak ještě svitla naděje deset minut před koncem, kdy sérii tří branek v řadě snížili na 18:20, ale to bylo vše. Takticky hrající soupeř znovu odskočil až na 20:24 a závěr v pohodě dohrál k dvoubrankovému vítězství.
""O našem vítězství rozhodla výborná obrana a neuvěřitelný Tomáš Petržela v brance. Je pravda, že Plzeňáci dali i hodně tyček, ale to bylo tím, že z něho měli respekt. Bylo to poznat už podle toho, jak chodili do střelby. To byl základ úspěchu,"" zhodnotil zápas Daniel Čurda, trenér Pražanů.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň ?Dukla Praha 24:26 (10:12). Nejvíce branek hostů: Patzel 8/2, Šůstek 6, Kastner 5/1. Sedmimetrové hody: 5/5:4/3. Vyloučení: 4:5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváků: 580. Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd ? Vinkelhöfer 2, Douda, M. Tonar 9, Šindelář 2, Stehlík 6/5, Chmelík 2, Šíra 1, Ivančev 1, Nejdl, Šafránek 1, Wildt, Bičiště, J. Tonar, Kačín.