Bod na Dukle trefil v závěru Šindelář

"

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň přivezli z Prahy bod za remízu 24:24, kterou trefil v posledních vteřinách pivot Jakub Šindelář.

Přitom od začátku zápasu měli navrch plzeňští házenkáři. Především díky kvalitní defenzivě se spolehlivým gólmanem Herajtem po čtvrthodině hry získali čtyřbrankový náskok - 7:3.

""Začátek byl velmi dobrý, ale potom jsme asi pod dojmem náskoku ubrali na tempu a tím jsme pustili Duklu zpátky do zápasu,"" litoval trenér Michal Tonar st. Pražané toho využili a srovnali na 7:7, ale Talent znovu odskočil o dva góly, v poločase vedl 11:9.

Ve druhé půli šla sice Dukla do vedení 16:14, ale hosté nesložili zbraně. Ještě deset minut před koncem vedli o dva góly ? 22:20, potom však domácí otočili na 24:23 a sahali po vítězství. Jenže pět vteřin před koncem našel Stehlík na pivotu Šindeláře, který se protlačil k zakončení a obstřelem gólmana Petržely zařídil zaslouženou remízu.

""Nakonec ten bod beru, i když mě mrzí čtyři neproměněné tutovky ve druhém poločase. Tam jsme selhali v koncovce. Kdybychom měli větší náskok, Dukla by to měla podstatně těžší. Na druhou stranu je pozitivní, že jsme se v závěru i pod tlakem dostali do šance a dokázali vyrovnat,"" uzavřel trenér plzeňského Talentu.

V dresu domácích zazářil mladý Patzel, autor devíti branek. Důležité zákroky předvedl v klíčových momentech druhé půle gólman Petržela. Nejlepším střelcem Talentu byl se šesti brankami Michal Tonar.

HC Dukla Praha ? Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 24:24 (9:11) . Nejvíce branek: Patzel 9, Blecha 3, Kastner 3/1. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmičky: 2/2:3/3. Vyloučení: 6:3. ČK: Reichl (60., Dukla).  Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd ? Vinkelhöfer 2, Ivančev 1, M. Tonar 6, Šindelář 3, Stehlík 5/3, Chmelík 1, Šafránek 3, Šíra 1, Douda 1, Nejdl 1, Wildt, Kačín.