Bičiště se těší zpátky do Lovosic

"

Televizní dohrávka 17. kola Strabag Rail extraligy nabídla skvělou házenou a přinesla vítězství (31:29) domácího Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň na obhájcem mistrovského titulu Baníkem Karviná.

Svěřenci trenéra Michala Tonara st. uhájili cenné vítězství, i když se jim už v první půli zranil do té doby skvělý Douda, brzy po přestávce byl navíc po třetím dvouminutovém trestu vyloučen pivot Šindelář a stejně dopadl v hektickém závěru i Stehlík. I tak po většinu utkání vedli, a i když se v úvodu druhé půle mohlo zdát, že Karviná skóre otáčí, plzeňští házenkáři to s podporou skvělého publika nedopustili.
""Dneska mi bude zvlášť chutnat,"" naznačil plzeňský kouč po zápase že se těší na vítězné pivo. A bude zasloužené, jeho tým předvedl asi nejpovedenější výkon v této sezoně. Dokonce se jim v určité fázi povedlo vyhnat z branky i srbského gólmana Marjanoviče, který je vychytal ve finálové sérii i na podzim v Karviné (22:24).
Mužem a s devíti góly i nejlepším střelcem zápasu Jakub Tonar. ""Jsem rád, že jsme vyhráli. To, že to tam napadalo zrovna mně, jsou plusové body. Ale velký díl na tom mají i spoluhráči,"" nezapřel v rozhovoru pro ČT mladý střelec svoji skromnost.
Vyrovnaný stav včerejšího zápasu vydržel jen osm minut (4:4), teprve pak domácí soupeři poprvé odskočili na rozdíl dvou gólů ? 6:4, 7:5 a 8:6. Jenže přišly neproměněné vyložené šance a první zvrat ve skóre, Karviná otočila na 8:9. Ale Michal Tonar dvěma slepenými góly vrátil vedení na stranu Talentu. Šest minut před půlí už to bylo 14:11, hosté do přestávky snížili na 16:14. A krátce po změně stran šli po ráně Monczky dokonce do vedení ? 18:19, 19:20 a 20:21. Potom však přišly střelecké manévry Jakuba Tonara, a když mu zdatně sekundovali i Stehlík s bratrem Michalem, stav se znovu otočil na 29:27 v 52. minutě. Minutu a půl před koncem to bylo 31:29 a Talent vítězství uhájil i přesto, že dohrával oslabený o dva hráče.
V čele tabulky tak zvýšil svůj náskok před Karvinou už na tři body.
""Extraliga je letos vyrovnaná a láme se to až v play-off,"" uzavřel povídání Jakub Tonar.
V podobném duchu mluvil i karvinský lídr Michal Brůna, jehož tým utrpěl druhou extraligovou porážku v řadě. ""Udělali jsme víc technických chyb, než Plzeň. Ta porážka mrzí, ale rozhodující bude play-off. A nám je celkem jedno, jestli do něho půjdeme z prvního nebo ze čtvrtého místa. Ve vyřazovací části budeme silní,"" vzkázal bývalý reprezentant.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň vs HC Baník Karviná 31:29 (16:14). Branky Karviné: Zbránek 7, Monczka 7/4, Solák a Nedoma 4, Brůna a Chudoba 3, Piatek 1. Sedmimetrové hody: 3/2:4/4. Vyloučení: 8:6. Rozhodčí: Haramul, Nezbeda. Diváků: 440. Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd ? Vinkelhöfer 1, Douda 3, M. Tonar 7/2, Šindelář, Stehlík 7, Chmelík 2, J. Tonar 9, Šíra 2, Ivančev, Nejdl, Wildt, Bičiště, Sedlák.