5. turnaj Přebor Prahy sk. A, 1. 12. 2018, HOSTIVICE - BŘVE

"

Mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň měli v sobotu 1. 12. 2018 na programu 5. turnaj Přeboru Prahy sk. A v rámci soutěžního ročníku 2018/2019, který byl uspořádán ve sportovní hale v Hostivicích - Břvích. Mladší žáci odjížděli na turnaj hájit svojí podzimní soutěžní neporazitelnost. V rámci 5. kola turnajů Přeboru Prahy se mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň postupně utkali s družstvy Lions Hostivice 2006, Dukla Praha B, Dukla Praha A a Sokol Vršovice.

Hned do úvodního utkání proti Lions Hostivice nevstoupili chlapci dobře, nedůraz v obraně v rámci osobní hry je stál tříbrankovou poločasovou ztrátu. Ani do druhého poločasu nevstoupili chlapci tak, jak by měli, zejména brankářům se v tomto utkání vůbec nedařilo, kdy 80% obdržených branek bylo z těžkých střeleckých úhlů. Díky bojovnosti několika jedinců se chlapcům podařilo utkání otočit a nakonec si připsali čtyřbrankové vítězství. Ve druhém utkání proti Dukle Praha B se zejména obranná hra zlepšila a chlapci dokráčeli rovněž ke čtyřbrankovému vítěztsví. Ve třetím utkání proti Dukle Praha A se v rámci osobní hry přelévalo vedení z jedné strany na druhou. Nedlouho před koncem poločasu jsme se ujali dvoubrankového vedení 10:8 a vše nasvědčovalo tomu, že otěže utkání vezmeme do vlastních rukou. Opak byl ovšem pravdou, ještě do konce osobní hry soupeř vyrovnal na 10:10 a během pár minut druhého poločasu, již za klasické hry, nám odskočil na 14:11. Netrvalo dlouho a soupeř trestal i další naše chyby a v polovině poločasu odskočil na 17:12. V tento moment chlapci utkání zabalili a dovolili soupeři vedení ještě navýšit až na konečný stav 21:14. Po zásluze tak chlapci ztratili neporazitelnost v Přeboru Prahy, když zejména velkým množstvím technických chyb v útočné fázi hry, bídnou produktivitou střelby a propustným středem obrany soupeři k vítězství velkou měrou dopomohli. Tak jak se brankářům nepovedlo úvodní utkání turnaje, tak v tomto utkání na oplátku hráči v poli brankářům vůbec nepomohli a nechávali soupeře střílet nerušeně ze středu brankoviště. Poslední utkání se Sokolem Vršovice mělo od začátku pouze jednu neznámou, a to o kolik branek utkání skončí, ukazatel skóre se nakonec zastavil na stavu 23:8 v náš prospěch.

No nezbývá než se v tréninku vrátit k tvrdé práci, zejména ke kořenům naší práce, kterou je zejména agresivní a důkladná obranná hra s rychlým přechodem do útoku. V posledních dvou turnajích se rovněž potýkáme s nízkou produktivitou střeby a velmi sporadickou střelbou ze spojek, která má za následek přemotivovanost některých jedinců - strhnout hru v útoku na sebe a místo trpělivého postupného útoku ztrácíme míče lacinými technickými chybami. Vše je to o hlavě a zdravém sebevědomí, na kterém musíme zapracovat.

5. turnaj Přebor Prahy sk. A, 1. 12. 2018, HOSTIVICE - BŘVE - výsledky (klikněte)

Další v pořadí 6. turnaj Přeboru Prahy čeká mladší žáky až na jaře - někdy na přelomu března - dubna 2019.

V mezidobí mají mladší žáci na programu několik nesoutěžních turnajů, kdy hned tento víkend 8. - 9. 12. 2018 je čeká Hostivice CUP, v lednu pak mají na programu dva turnaje, a to nejprve od 11. - 13. 1. 2019 OLMA CUP ve Velké Bystřici a dále 26. 1. 2019 turnaj v Liberci. V polovině února pak mladší žáci budou reprezentovat klub na KOFOLA CUPU, který se uskuteční od 15. do 17. 2. 2019 v Novém Veselí.