3. turnaj Přebor Prahy sk. A, 10. 11. 2019, CHODOV

Mladší žáci Talent ŠKODA JS Plzeň se v neděli 10. 11. 2019 zúčastnili ve sportovní hale TJ JM Chodov 3. kola Přeboru Prahy. V rámci třetího turnaje se mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň postupně utkali s družstvy Lions Hostivice 2007, HC Dukla Praha A, HC Dukla Praha B a domácím TJ JM Chodov A.

Úvodní utkání proti Lions Hostivice 2007 bylo od počátku jednoznačnou záležitostí a po poločasu 14:5 ho chlapci dovedli do konečného vítězství v poměru 28:10. Ve druhém utkání bylo naším soupeřem družstvo HC Dukla Praha A. Úvodní poločas tvořený osobní hrou byl celkem vyrovnaný, kdy jen vlastními chybami jsme se připravili o větší než čtyřbrankové poločasové vedení 9:5. Druhý poločas tvořený klasickou hrou měl už jednoznačnější průběh a chlapci nakonec dovedli utkání do vítězství 22:12.  Ve třetím utkání proti družstvu HC Dukla Praha B jsme od počátku tahali za delší konec provazu a po poločasu 10:3, jsme ho dovedli do vítězství v poměru 26:7. Čtvrté a poslední utkání na turnaji byl souboj s pořádajícím družstvem TJ JM Chodov. Hned od úvodu jsme se dostali do vedení, které jsme do poločasu navýšili na rozdíl 7 branek v poměru 13:6. Ve druhém poločasu jsme vedení neustále navyšovali až na konečný stav 24:10. Čtyři výhry znamenali naše vítězství ve 3. kole Přeboru Prahy.

Třetí turnaj se velmi vydařil Adamovi v brance, který v důležitých momentech družstvo podržel a navíc dokázal rychle a přesně zakládat rychlé protiútoky. Po celou dobu turnaje si udržel vysokou koncentraci na hru a podal velmi dobrý výkon. I když výsledky utkání napovídají leccos, našlo se v utkáních hodně momentů, kdy jsme nastalou situaci špatně řešili nebo neřešili vůbec. Základem naší hry je agresivní obrana, ve které se nám v některých momentech nedařilo se vypořádat s jednoduchou situací. Vzhledem k tomu, že jsme na chlapce přísní a chceme posouvat jejich schopnosti a dovednosti stále dál a dál, je třeba se na jednotlivá utkání dívat i jinak než na čísla ve skóre. Co se týče obranné fáze hry, tak zde jsme měli mezery, na jejichž zacelení je třeba stále pracovat. Většina obranných chyb pramenila z nekoncentrovanosti, pozdním přístupu k hráči s míčem a v některých případech i v přistoupení k nesprávnému  hráči. V útočné fázi hry to lze rozdělit na dvě části ? jednu část chlapců trápilo špatné postavení v postupném útoku a nesprávný směr pohybu vůči brance soupeře nebo špatné načasování tohoto pohybu, což jim znemožňovalo více se zapojit do útočné fáze hry. Když se pak k tomuto přidalo i vysoké procento nezpracovaných přihrávek, jejich zapojení v útočné fázi hry nebylo takové, jaké by mělo být. Druhou část chlapců pak trápila produktivita střelby, zejména co se týče stoprocentních střeleckých příležitostí. Asi to bylo vědomí, že už jim ve vstřelení branky nemůže nic zabránit nebo ztráta koncentrace či laxnost provedení střelby. Takže i přes na první pohled drtivá vítezství je stále na čem pracovat. Na druhou stranu nám tato vítězství ukazují, že jdeme správným směrem, že i přes popsané chyby podali chlapci na turnaji velmi dobrý výkon a v prvních třech kolech Pražského Přeboru po zásluze nenašli přemožitele. To nás ale nesmí uchlácholit a je třeba dál pracovat a dál se zlepšovat, a to zejména v dovednostech jednotlivců.


3. turnaj Přebor Prahy sk. A, 10. 11. 2019, CHODOV - výsledky (klikněte)

V pořadí 4. turnaj Přeboru Prahy čeká mladší žáky ve Sportcentru Hostivice v sobotu 23. 11. 2019.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.