3. kolo ŽÁKOVSKÉ LIGY STARŠÍCH ŽÁKŮ - neděle 16. 2. 2020, PLZEŇ

Starší žáci Talent Škoda JS Plzeň se v neděli 16. 2. 2020 zúčastnili 3. kola Žákovské ligy starších žáků, jehož pořadatelství připadlo na náš klub.

Domácího kola se nakonec zúčastnila 13 - ti členná sestava chlapců sestávající se z kombinace ročníků narození 2005, 2006, 2007 a 2008. Los třetího kola postavil našim chlapcům do cesty postupně družstva HBC Olomouc 1966, TJ Sokol Ostrava, Liberec Handball a TJ Jiskra Třeboň.

Vstup do prvního utkání proti družstvu HBC Olomouc 1966 se nám vůbec nepovedl a ve druhé minutě jsme prohrávali po zbytečných technických chybách 3:1. Ve čtvrté minutě se nám podařilo vyrovnat na 4:4 a poté se vyrovnaný stav držel až do patnácté minuty kdy nám soupeř opět vinou zbytečných ztrát odskočil na čtyři branky. Poločas jsme tak prohráli 14:10. Bohužel poločasový pohovor nepomohl a vstup do druhé půle se nám opět nevyvedl a soupeř nám odskočil na 16:10. Poté jsme konečně eliminovali naše ztráty a 2 minuty před koncem jsme snížili na rozdíl jediné branky. Kdy tento stav se nám i přesto, že jsme měli 20 vteřin před koncem míč v držení, nepodařilo zvrátit a připsali jsme si tak v aktuálním soutěžním ročníku Žákovské ligy první a naprosto zbytečnou porážku v poměru 20:19.

Ve druhém utkání změřili chlapci síly s družstvem Sokol Ostrava. Do utkání jsme vstoupili opět špatně. Soupeř se ujal brzy dvou a záhy hned tříbrankového vedení, a toto si držel až do čtvrnácté minuty prvního poločasu, kdy nás dorazil a během tří minut si vytvořil šestibrankový náskok, který se nám do poločasu podařilo zmírnit na stav 5:10. Úvod do druhého poločasu byl opět hrůzostrašný a během šesti minut už jsme prohrávali 14:6. Po prostřídání obou sestav nakonec utkání dospělo k zasloužené výhře soupeře v poměru 16:10.

Třetí utkání bylo měřením sil s družstvem Liberec Handball. Do utkání jsme vstoupili v obměněné sestavě a ihned v úvodu jsme si vypracovali tříbrankový náskok, který jsme ovšem v průběhu poločasu opět ztratili. Nakonec jsme poločas vyhráli 12:10 a hned v úvodu poločasu druhého jsme soupeři odskočili na 16:10 a v poklidu si došli pro dva body za vítězství v poměru 21:14.

Čtvrté utkání bylo soubojem s družstvem TJ Jiskra Třeboň. Utkání bylo od úvodu v naší režii a po poločasu 14:4 jsme zvítězili 21:9.


3. kolo ŽÁKOVSKÉ LIGY, 16. 2. 2020,  - výsledky (klikněte)

Zhodnocení 3. kola Žákovské ligy:

Ve třetím kole Žákovské ligy jsme poprvé narazili na "soupeře" (aspiranty na celkové umístění do 5. místa v Žákovské lize - Ostrava a Olomouc) a bohužel ani v jednom ze dvou utkání jsme nedokázali uspět. Neděle zastihla chlapce ve velmi špatném rozpoložení a první dvě utkání ukázaly, jak citelně nám chybí tři nemocné střední spojky. Zatímco ve druhém utkání nás soupeř z Ostravy přehrál a zaslouženě zvítězil, v prvním utkání proti Olomouci jsme byli soupeřem sami sobě. Statistiky utkání jsou tomu jasným důkazem - 15 technických chyb a 6 přihrávek soupeři do situace sám na bránu. Při této statistice se v utkání na 2 x 18 minut těžko vyhrává, a to i přes to, že jsme z 23 střeleckých pokusů jen 4 x neuspěli.

Dvě porážky ve 3. kole nic zásadního neznamenají, stále nás čekají ještě tři turnaje po čtyřech utkáních a až po odehrání všech 24 utkání se uvidí, jak moc velká komplikace, co se týče celkového umístění, to byla. Je třeba se soustředit opět na trénink, snažit se odstranit chyby, kterých jsme se dopouštěli a až další kolo Žákovské ligy ukáže, zda se nám to podařilo či nikoli.

Ve čtvrtém kole Žákovské ligy nás čeká výjezd do Polanky nad Odrou, kde se v neděli 15. 3. 2020 střetneme s družstvy Tatran Bohunice, HBC Jičín, KH Kopřivnice a domácím družstvem SK Polanka nad Odrou

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.