21.02.2022, Redakce
Starší žáci Talent Škoda JS Plzeň se v neděli 20. 2. 2022 představili na palubovce sportovní haly v Novém Městě na Moravě v rámci 3. kola Žákovské ligy starších žáků.
Los soutěže nám do třetího kola této nejvyšší celorepublikové soutěže staršího žactva přisoudil družstva TJ Sokol Nové Veselí, Dukla Praha, TJ Sokol Velké Meziříčí a Tatran Litovel. Na cestu jsme vyrazili již den předem a noc strávili v krásném prostředí rodinného Penzionu Horácko Tři Studně.
Před turnajem jsme předpokládali, že nás budou čekat minimálně dvě těžká utkání, neboť družstvo Dukly Praha i Tatranu Litovel odešlo z prvních dvou kol bez porážky, kdy obě družstva shodně ztrácela jen jeden bod za remízu.
Do turnaje jsme vstupovali hned prvním utkáním turnaje proti pořádajícímu TJ Sokol Nové Veselí. Do utkání proti družstvu jehož kostrou byli chlapci ročníku narození 2008 jsme nevstoupili dobře. Od úvodního hvizdu jsme se trápili v koncovce jak z postupného útoku, tak i z rychlých útoků - naší produktivitu střelby lze označit jedním slovem - tragédie. Nicméně slušnou obranou hrou jsme se drželi v jedno až dvoubrankovém vedení, které jsme až v posledních dvou minutách prvního poločasu dokázali navýšit na vedení čtyřbrankové v poměru 10:6. Ve druhém poločasu jsme nadále pokračovali v dobré obranné hře, ale střelecky to stále nebylo ono. Nakonec i díky pouze dvěma obdrženým brankám ve druhém poločasu jsme utkání proti velmi sympaticky hrajícímu družstvu dovedli do vítězství 21:8.
STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň - TJ Sokol Nové Veselí
Do druhého utkání proti družstvu TJ Dukla Praha, nám velmi známému soupeři z posledních několika let, jsme vstupovali s vědomím, že musíme ubránit jejich střelecky disponovanou spojku. Poslední vzájemná utkání nám ukázala, že pokud zvládneme obrannou fázi, tak jak umíme a budeme střelecky produktivní měli bychom utkání bez závažnějších problémů zvládnout. Vstup do utkání se nám povedl. Vycházeli jsme opět z velmi dobré obrany a k tomu jsme byli výrazně více produktivní než v úvodním utkání. Po deseti minutách jsme vedli již o čtyři branky 3:7. Následné oslabení nás trochu přibrzdilo, ale i tak jsme utkání do poločasu v podstatě rozhodli a do šaten šli za stavu 6:13 v náš prospěch. I úvodu druhého poločasu byl v naší režii a po minutě a půl bylo hotovo, tři rychlé branky během necelé minuty a půl znamenaly naše již desetibrankové vedení 6:16. Tento stav nám umožnil výrazněji pošetřit síly a zapojit do hry celou lavičku. Nakonec jsme utkání dovedli do devítibrankového vítězství v poměru 16:25.
STATISTIKA UTKÁNÍ TJ Dukla Praha - Talent Škoda JS Plzeň
Třetí utkání v rámci 3. kola Žákovské ligy bylo soubojem s TJ Sokol Velké Meziříčí. Úvod utkání byl jednoznačně v naší režii. Na soupeře jsme nastoupili a po necelých jedenácti minutách vedli již rozdílem deseti branek 12:2. Poločas jsme dovedli do vítězství 17:4. I ve druhém poločasu jsme po výrazném prostřídání nadále navyšovali náskok až na konečný stav 27:8 v náš prospěch.
STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň - TJ Sokol Velké Meziříčí
Ve čtvrtém utkání nás čekalo družstvo Tatran Litovel. Před turnajem pro nás velká neznámá, neboť je to jedno z mála družstev ze širší špičky v ročníku 2007 se kterým jsme se dosud neutkali. Na turnaji se Litovel opírala o zakončení ze spojek, spolupráci spojek s pivotem a rychlým založením útoku, na kterém měl velký podíl brankář svojí velmi vysokou kvalitou přihrávek. Litovel podlehla ve svém třetím utkání turnaje velmi dobře hrajícímu družstvu Nového Veselí a připsala si v Žákovské lize první porážku. My jsme vstupovali do utkání s odhodláním, že po závěrečném hvizdu udržíme v Žákovské lize neporazitelnost a Litovel si zapíše do tabulky druhou prohru.
Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, opírali jsme se opět především o kvalitní defenzivu, což demostrují i pouhé dvě obdržené branky za třináct minut hry, přičemž obě ze sedmimetrových hodů. Když jsme k tomu přidali šest vstřelených branek znamenalo to naše vedení 2:6. Poslední pětiminutovka už byla výsledkově vyrovnější, a to i díky naší laxnosti v zakončení, kdy to vypadalo, jako bychom nechtěli utkání tak brzo rozhodnout a chtěli se se soupeřem tahat až do konce utkání. Trestem pro nás bylo oslabení na závěr poločasu a snížení na 4:8 v poslední vteřině. Do druhé poločasu jsme vstoupili v oslabení ve kterém jsme sice dokázali vstřelit branku, ale záhy jsme dvě inkasovali a dovolili soupeři snížit na tříbrankový rozdíl 6:9. Rozhodujícím okamžikem druhého poločasu bylo následné oslabení soupeře, které jsme sice vyhráli pouze 0:1, ale soupeř nedokázal ani po něm delší dobu překonat naší obranu (téměř 8 minut) a když jsem k tomu přidali další tři branky, vedli jsem už v desáté minutě o sedm branek 6:13. Posledních osm minut už jsme utkání kontrolovali a dovedli ho do vítězství 8:17.
STATISTIKA UTKÁNÍ Tatran Litovel - Talent Škoda JS Plzeň
Velké poděkování patří pořadateli z Nového Veselí za organizaci turnaje ve velmi pěkném prostředí haly v Novém Městě na Moravě a zajištění ubytování a stravování našeho družstva. Nemalé poděkování patří mladým rozhodčím, kteří odřídili utkání s velkým přehledem. Byť někteří velmi mladí, zhostili se svého úkolu velmi dobře.
Po třetím kole Žákovské ligy jsou chlapci, jako jediní bez ztráty bodu, s bilancí 24 bodů při skóre 279:124 na průběžném 1. místě tabulky.
TABULKA ŽÁKOVSKÉ LIGY 2021/2022 PO 3. KOLE
Ve 4. kole Žákovské ligy starších žáků se naši chlapci představí v neděli 13. 3. 2022 v Olomouci. Soupeřem jim budou družstva HBC Olomouc, SK Kuřim, SKP Frýdek - Místek a HBC Jičín.
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.