12. kolo dorosteneckých lig

Dorostenecká družstva Talent Škoda JS Plzeň vstoupila 12. kolem do jarní části soutěžního ročníku 2023/2024. Všechna družstva se představila v sobotu 10. 2. 2024 na palubovkách soupeřů. Nejprve mladší dorost A vyzval ve sportovní hale STAREZ Aréna Vodova od 10:00 hod. domácí SKKP Handball Brno a následně na stejném místě v pravé poledne měl úvodní hvizd utkání obou starších dorostů. Mladší dorost B se od 14:00 hod. představil v Havlíčkově Brodě.

2. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

V úvodu utkání měli výrazně navrch domácí a po první desetiminutovce vedli rozdílem sedmi branek 8:1. Po polovině prvního poločasu se nám začalo dařit ukrajovat z náskoku domácích a na začátku poslední desetiminutovky prvního poločasu jsme prohrávali již jen o čtyři branky. Po prvním poločasu svítil na výsledkové tabuli stav 18:16 pro domácí. Jedno až dvoubrankový nákok s poté domácí drželi až do poloviny druhého poločasu. Ve čtyřicátéosmé minutě utkání se nám podařilo vyrovnat na 26:26 a utkání začínalo od nuly. Do konce utkání se nám ve dvou případech podařilo jít do jednobrankového vedení, na které však domácí vždy dokázali reagovat a byli to nakonec domácí kdo v utkání napoasledy vedl rozdílem jediné branky, a to 30:29. Na too jsme dokázali reagovat i my a tak utkání nakonec skončilo dělbou bodů 30:30.

STATISTIKA UTKÁNÍ Jiskra Havlíčkův Brod - Talent Škoda JS Plzeň B

TABULKA 2. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Úvod utkání byl vyrovnaný, z naší strany trochu opatrný s množstvím chyb a až po odehraných osmi minutách, za stavu 4:4, jsme s teprve dostali do provozní teploty. Od tohoto okamžiku jsme se domácím začali výsledkově vzdalovat. Na konci dvacáté minuty jsme vedli již devítibrankovým rozdílem 7:16. Po prostřídání sestavy se nám úplně nevydařila devadesátivteřinová pasáž hry v níž jsme čtyřikrát inkasovali a zase bylo za stavu 11:16 o co hrát. Do poločasové přestávky jsme si vzali devítibrankový náskok zpět a do šaten tak šli za stavu 13:22 v náš prospěch. Úvod do druhé poločasu byl plně v naší režii a po odehraných osmi minutách druhého poločasu čítal rozdíl ve skóre již propastných patnáct branek, kdy za stavu 14:29 bylo o osudu utkání rozhodnuto a jedinou neznámou bylo o kolik branek bude konečný rozdíl po závěrečném hvizdu. Utkání jsme nakonec v poklidu dovedli do devatenáctibrankového vítězství 23:42.

STATISTIKA UTKÁNÍ SKKP Handball Brno - Talent Škoda JS Plzeň A

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Vstup do utkání byl oboustranně vyrovnaný, v samotném úvodu měli sice mírně navrch domácí, ale po pár minutách hry jsme se osmělili a tak po dvou třetinách prvního poločasu byl zaslouženě vyrovnaný stav 9:9. V úvodu třetí desetiminutovky jsme dokázali soupeři odskočit o 2 branky a vypadalo to, že bychom se mohli výsledkově mírně utrhnout. Bohužel dvě přímé červené karty během necelých tří minut nebyli dobrým znamením do dalšího vývoje utkání. I tak jsme nakonec do poločasu navýšili naše vedení na rozdíl tří branek a do šaten šli za stavu 10:13 v náš prospěch. Vědomi si toho, že nás ve druhém poločasu nečeká lehká práce, jsme se šli "prát" o vítězství. Úvod druhého poločasu se nám však hrubě nepovedl, neplnili jsme nic z toho co jsme si řekli a po pěti minutách bylo vyrovnáno 14:14. Následně začala tahanice o každou branku, kdy domácí šli do jedno či dvoubrankového vedení a nám se záhy podařilo vyrovnat. Takto se nám dařilo domácím vzdorovat až do dvaapadesáté minuty, kdy jsme naposledy vyrovnali 23:23. Domácím se následně podařilo vytvořit si tříbrankový náskok, na který už jsme nedokázali reagovat a utkání tak nakonec domácí dovedli do tříbrankového vítězství 28:25. Bohužel utkání se lámalo na začátku druhého poločasu, který jsme nezvládli a ztratili v něm pracně vybudovaný náskok. Zejména nás mohou mrzet ztráty míčů při přechodu do útočné fáze a obdržené branky z odražených střel, kdy i tyto lacinné chyby nás stály lepší výsledek. Hodnotit výkon některých aktérů utkání nám nepřísluší, to je práce pro jiné - naše spokojenost je však opakovaně pramalá.

STATISTIKA UTKÁNÍ SKKP Handball Brno  - Talent Škoda JS Plzeň

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

O následujícím víkendu se všechna naše družstva představí na domácí palubovce. Jako první se v neděli 18. 2. 2024 od 10:00 hod. v hale 3 Sportovní haly města Plzně na Slovanech představí mladší dorostenci B, kteří přivítají leadra 2. ligy LIONS Hostivice, následuje od 12:00 hod. utkání mladšího dorotu A proti dužstvu TJ Sokol Ostrva a od 14:00 hod. pak utkání staršího dorostu, který hostí družstvo SKH Polanka nad Odrou, které aktuálně dominuje tabulce 1. ligy starších dorostenců.