10. KOLO DOROSTENECKÝCH LIG

Dorostenecká družstva Talent Škoda JS Plzeň se v 10. kole soutěžního ročníku 2023/2024 představila v sobotu 25. 11. 2023 na palubovkách soupeřů. Ve stejný čas, a to v pravé poledne měl úvodní hvizd utkání obou mladších dorostů, přičemž mladší dorost B se představil ve Strakonicích a mladší dorost A v Praze - Ruzyni, kde vyzval pražskou Duklu. Starší dorost se následně od 14:00 hod.  s pražskou Duklou.

2. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

Od úvodního hvizdu jsme měli mírně navrch a zejména díky dobré obranné činnosti jsme po první desetiminutovce vedli 2:6. Po time outu domácích se hra vyrovnala, nám se však dařilo držet si tříbrankový náskok až do poslední pětiminutovky prvního poločasu. Necelé tři minuty před koncem prvního poločasu domácí snížili na rozdíl jediné branky a za stavu 9:10 se v podstatě začínalo na novo. Do konce prvního poločasu se nám podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl a do šaten jsme tak šli za stavu 11:13 v náš prospěch. Vstup do druhého poločasu se nám opět vydařil a rychle jsme se ujali sedmibrankového vedení 14:21. Asi uspokojeni vyšším vedením jsme ztratili koncentraci, dvakrát šli do oslabení a soupeř pětibrankovou šnůrou snížil, v polovině čtyřicátéšesté minuty, na rozdíl dvou branek 19:21. Za další dvě minuty už byl rozdíl ve skóre už je jednobrankový. Naštěstí jsme se dokázali vzchopit a rychle jsme si vzali výraznější náskok zpět. Do posledních čtyř minut utkání jsme šli se čtyřbrankovým vedením 23:27 a i přes tlak domácích jsme v utkání nakonec zvítězili rozdílem dvou branek 26:28.

STATISTIKA UTKÁNÍ HBC JVP Strakonice 1921 - Talent Škoda JS Plzeň B

TABULKA 2. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Úvodní pětiminutovka utkání byla herně i výsledkově vyrovnaná, v útočné fázi se nám sice dařilo, ale nedokázali jsme ubránit první tři útoky domácích. Postupně jsme zlepšili obranou fázi a v průběhu patnácté minuty jsme šli do tříbrankového vedení 5:8, na které domácí lavička reagovala time outem. Po time outu domácí záhy snížili na rozdíl jediné branky 7:8, ale to nás nezlomilo a čtyřmi brankami během necelých čtyř minut jsme domácím odskočili na pětibrankový rozdíl 7:12. Do konce prvního poločasu jsme naše vedení dokázali ještě o jednu branku navýšit a do šaten tak šli s šestibrankovým náskokem 10:16. Vstup do druhého poločasu jsme měli excelentní a v čase 33:49 donutili domácí za stavu 10:20 k time outu. Ani time out domácích nezabral a i po něm jsme byli lepším družstvem a na začátku čtyřicátéčtvrté minuty vedli již o čtrnáct branek 12:26. V poslední čtvrthodině jsme si utkání již pohlídali a nakonec ho dovedli do vysokého vítězství 18:33.

STATISTIKA UTKÁNÍ TJ Dukla Praha A - Talent Škoda JS Plzeň A

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Starší dorostenci vstoupili do utkání proti favorizovanému domácímu družstvu velmi dobře a již v sedmé minutě přinutili domácí lavičku za stavu 2:6 k time outu. Ani to však domácím nepomohlo a na začátku deváté minuty jsme vedli již o pět branek 3:8. V následujících minutách jsme přestali být v útoku nebezpeční, dopouštěli se zbytečných chyb a ztrát a domácí se tříbrankovou šnůrou vrátili do utkání. Na toto jsme stejně jako domácí v úvodu utkání reagovali time outem, po kterém jsme šli rychle do čtyřbrankového vedení 6:10. Téměř v polovině prvního poločasu převzali otěže utkání do svých rukou domácí a do konce poločasu byli nebezpečnější a produktivnější než my. Na začátku třiadvacáté minuty se domácím podařilo vyrovnat na 13:13, ale do vedení jsme je nepustili a do šaten jsme nakonec šli za nerozhodného stavu 16:16. V úvodu druhého poločasu pokračovali domácí ve zlepšeném výkonu a šli do dvoubrankového vedení, které se nám na přelomu třicátépáté a třicátéšesté minuty podařilo smazat a za stavu 20:20 se necelých pětadvacet minut před koncem začínalo od nuly. V polovině třicátéosmé minuty šli domácí naposledy v utkání do vedení 22:21, naše rychlé dvě branky jim vzali "vítr z plachet" a přesto, že domácí v první desetiminutovce druhého poločasu ještě dokázali srovnat na 23:23 jsme zejména díky velmi dobré obranné hře šli do dvoubrankového vedení a toto si drželi do poslední desetiminutovky utkání. Domácím se sice více jak osm minut před koncem podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale na to jsme dokázali reagovat a vzali si dvoubrankové vedení zpět. Na další branku domácích necelých pět minut před koncem už jsme reagovat nedokázali a tak bylo otázkou posledních minut, zda se nám podaří hubený náskok ubránit či zda domácí vyrovnají a obě družstva si z utkání odnesou po jednom bodu do tabulky. Nakonec i díky neproměněnému devítimetrovému hodu domácích po závěrečném hvizdu, se nám z "remízového" utkání podařilo doslova vybojovat důležité dva body za vítězství 27:28.

STATISTIKA UTKÁNÍ TJ Dukla Praha  - Talent Škoda JS Plzeň

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

O následujícím víkendu zakončíme podzimní část soutěžního ročníku 2023/2024 na domácí palubovce. Jako první se v neděli 3. 12. 2023 od 11:00 hod. v hale 3 Sportovní haly města Plzně na Slovanech představí starší dorostenci, kteří přivítají nováčka soutěže TJ Soko Velké Meziříčí, od 13:00 hod. následuje utkání "juniorky" s družstvem TJ Sparta Kutná Hora a od 15:00 hod. vyzve stejného soupeře i B družstvo mladšího dorostu. Celodenní házenkářský program uzavře první družstvo mladšího dorostu, které přivítá od 17:00 hod. družstvo HK Baník Most.