1. kolo ŽÁKOVSKÉ LIGY STARŠÍCH ŽÁKŮ - neděle 8. 12. 2019, VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Vítězstvím ve dvou kvalifikačních turnajích Plzeňské ligy starších žáků se starší žáci Talent Škoda JS Plzeň přímo kvalifikovali do Žákovské ligy.  Žákovská liga je celorepubliková nejvyšší soutěž v kategorii staršího žactva, které se účastní celkem 25 družstev, přičemž tato se utkají v období od prosince do května v šesti kolech systémem každý s každým.

Starší žáci Talent Škoda JS Plzeň se v neděli 8. 12. 2019 zúčastnili 1. kola Žákovské ligy starších žáků, jehož pořadatelství připadlo na TJ Sokol Velké Meziříčí. Do Velkého Meziříčí nakonec v neděli brzy ráno vyrazila 13 - ti členná sestava chlapců sestávající se z kombinace ročníků narození 2005, 2006, 2007 a 2008.

Los prvního kola postavil našim chlapcům do cesty postupně družstva TJ Sokol Velké Meziříčí, TJ Sokol Úvaly, TJ JM Chodov a TJ Sokol Nové Veselí.

První utkání proti domácímu družstvu bylo z naší strany né úplně povedené, velké množství technických chyb a nepřesné koncovka nás stála klidnější průběh utkání. Po poločasu 7:4 jsme nakonec utkání dovedli do osmibrankového vítězství 18:10.

Ve druhém utkání změřili chlapci síly s družstvem TJ Sokol Úvaly. Ani druhé utkání nebylo úplně k naší spokojenosti, hoši nadále bojovali s velkým množstvím ztrát, což se postupně v utkání zlepšovalo a po poločasu 9:6 jsme ho nakonec zvítězili 23:15.

Třetí utkání bylo měřením sil s družstvem TJ JM Chodov, se kterým jsme se na podzim již dvakrát setkali v Přeboru Prahy. Utkání bylo od počátku vyrovnané a bylo znát, že soupeři se celkem znají. Od úvodu jsme si drželi mírnou převahu, kterou jsme dovedli do poločasového vedení 8:6. I ve druhém poločasu se nám nadále dařilo náskok navyšovat až na konečných 20:15 v náš prospěch.

Čtvrté utkání bylo soubojem dvou nejlepších družstev turnaje. Již před utkáním bylo zřejmé, že půjde o velmi vyrovnané utkání, které mohou rozhodnout maličkosti. Družstvo TJ Sokol Nové Veselí disponovalo kvalitním hráčským obsazením na střední a levé spojce a rovněž v brance. Utkání bylo od počátku velmi vyrovnané a naplnilo naše předpovědi, co se týče vyrovnanosti. V úvodu se nám podařilo díky produktivitě střelby odskočit na tříbrankové vedení, které jsme si udrželi až do poločasu. Poločasový stav 9:6 vzal brzy za své a po třech minutách druhého poločasu byl rozdíl ve skóre už jen jednobrankový. Následně se nám podařilo vzít si tříbrankový náskok zpět a tři minuty před koncem utkání ho navýšit na čtyřbrankový rozdíl. Soupeř následně sáhl po osobní obraně, kterou nezvládl a tak nám umožnil navýšit konečný výsledek na sedmibrankový rozdíl v poměru 19:12.

1. kolo ŽÁKOVSKÉ LIGY, 8. 12. 2019  - výsledky (klikněte)

Zhodnocení 1. kola:

Po vlažném vstupu do turnaje se náš výkon postupně zlepšoval a vygradoval v posledním utkání proti Novému Veselí, kde chlapci naplnili to, co od nich očekáváme. K velmi kvalitnímu utkání, které zakončilo program turnaje, přispěl i náš soupeř.  Čtyři vítězství v 1. kole jsou povzbuzením pro družstvo a dobrým základem do dalších bojů v Žákovské lize.

Ve druhém kole nás čeká výlet do jihomoravské metropole - Brna, kde se v sobotu 18. 1. 2020 střetneme s družstvy SKKP Handball Brno, TJ Sokol Šťáhlavy, Tatran Litovel a Sokol Telnice.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.