#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Vítězná jízda Talentu pokračuje

Házenkáři mistrovského Talentu M.A.T. Plzeň dál pokračují ve vítězné jízdě Strabag Rail extraligou. V neděli porazili Hranice, které přijely kvůli nehodě vlaku na západ Čech s téměř hodinovým zpožděním, jasně 34:25.

"Já bych chtěl hlavně poděkovat divákům, že měli trpělivost a zůstali v hale, i když se začátek zápasu opozdil," začal netradičně hodnocení zápasu plzeňský kouč Michal Tonar starší. Jeho tým má na čele tabulky dál drží pětibodový náskok před pražskou Duklou a Karvinou.

"Mrzí mě, že jsme nepředvedli ještě lepší výkon a neodvděčili jsme se jim výraznějším vítězstvím. Asi se na našem výkonu podepsalo i to čekání, kluci byli v hale od devíti hodin a začalo se skoro ve dvanáct. Ale já jsem rád za dva body, vítězství o devět branek je dobré, i když jsem na naší hře viděl i chyby," doplnil trenér Talentu, který kvůli zranění či nemoci postrádal pět hráčů (Stehlík, Škvařil, Ivančev, Šmíd, Nejdl), navíc v průběhu zápasu odstoupil Šafránek.

I tak měl plzeňský Talent zápas jasně pod kontrolou, už během prvních sedmi minut získal čtyřbrankový náskok ? 6:2. Po dvou brankách Jakuba Tonara v řadě pak plzeňští házenkáři odskočili dokonce na 10:5, ale Hranice začaly snižovat. Nejprve na 10:7 a po ráně Poláška z křídla už to bylo dokonce jen o gól ? 12:11. Jenže pak dali po dvou brankách Srb Terzič a křídelník Wildt a rázem to bylo 16:11 a v poločase 17:13.

"V závěru druhé půle jsme udělali tři technické chyby, které soupeř potrestal, a kluci už pak měli hlavy dole. Plzeň vývoj zápasu kontrolovala," souhlasil hranický kouč Miroslav Bartoň.

Po přestávce už hosté nenašli síly na zvrat, rozdíl ve skóre dál narůstal ve prospěch Talentu, který vedl až o deset branek ? 33:23. Nakonec se domácí radovali z vítězství 34:25.

V domácím dresu se blýskl šesti góly srbský házenkář Stefan Terzič. "Ale výkon ještě nebyl stoprocentní, určitě může být lepší," říkal po utkání Terzič s tím, že chce s Plzní získat titul.

Talent M.A.T. Plzeň - Cement Hranice 34:25

Poločas: 17:13. Nejvíce branek Hranic: Andrš 7, Polášek 4, T. Mlotek 3. Rozhodčí: Barták Hladký. Sedmimetrové hody: 0:2/1. Vyloučení: 6:4. Diváků: 960. Sestava a branky Talentu: Herajt, Křesťan ? Šafránek 2, J. Tonar 4, Douda 6, Šindelář 3, Terzič 6, Chmelík 1, Vinkelhöfer 2, M. Tonar 1, Bogdanič 3, Wildt 4, Macháč 3, Režnický 1, Říha, Kačín,