#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent ohlásil první posily

Dres Talent týmu Plzeňského kraje hájit i pivot Jiří Dokoupil, který přestoupil s pražské Dukly, a Tomáš Nejdl, jenž se vrací po roce v polském klubu Kalisz. A nemusí zůstat jen u těchto dvou házenkářů.

"Připravujeme ještě další dva hráče, jasno by mělo být do konce sezony," nechtěl být konkrétnější Jan Štochl, sportovní manažer Talent týmu Plzeňského kraje. Je ale více než zřejmé, že jedním z nich bude brankář, aby zacelil mezeru po Karlu Šmídovi, jenž po sezoně přestupuje do pražské Dukly.

A právě návrat Tomáše Nejdla z Polska je reakcí na další již avizovaný odchod momentálně zraněného Martina Říhy do Lovosic. "Ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli, že Martin odejde, začali jsme pátrat po alternativách za něho. A než abychom sem na sílu tahali nějakou střední spojku, když se otevřela možnost Tomášova návratu, vstoupili jsme do jednání s ním a rychle se domluvili," prohlásil k návratu 26letého odchovance Strakonic, který před odchodem do Polska strávil v Plzni několik úspěšných sezon.

Vedení Talentu po něm sáhlo jako náhradě za Martina Říhu, přestože Tomáš Nejdl není klasická střední spojka, ale spíš nastupuje nalevo s tím, že může zaskočit i napravo. "Velmi dobře zná prostředí, měl by snadno zapadnout. Navíc je srozuměný s rolí, do které ho bereme. Dokáže hrát na všech třech spojkách," zmínil Štochl univerzálnost házenkáře, který nakoukl i do české reprezentace.

S tomu má zkušenosti i Jiří Dokoupil, jehož příchod je posílením sestavy na místě pivota, kde nedávno prodloužil smlouvu o rok zkušený Jakub Šindelář a navíc je v klubu Martin Nový. "I tak jsme cítili, že chtěli na tomhle postu posílit a Jirka (Dokoupil) patří k nejlepším pivotům v české extralize. Jsme rádi, že se nám ho povedlo přivést, protože měl nabídky z jiných klubů, i ze zahraničí," uvedl na adresu 24letého pivota, jenž dal v Plzni minulou sobotu devět gólů v dresu pražské Dukly, kde je nejlepším střelcem. Extraligu hrál i za Zubří.

Oba noví hráči se Talent týmu Plzeňského kraje upsali na dva roky.

Kdo je bude následovat?

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.