Historie a vize klubu

POČÁTKY PLZEŇSKÉ HÁZENÉ

Historie mezinárodní házené se v Plzni datuje od roku 1953.

Po celou dobu trvání patřila plzeňská házená, i když pod různými názvy (TJ Spartak, Škoda, JATAS, HC Kovopetrol, TJ Lokomotiva Plzeň, Talent M.A.T. Plzeň) k tomu nejlepšímu, jak v bývalém Československu, tak i nyní v České republice.

Plzeňští házenkáři se stali 10x korunními princi prvoligových soutěží a 7x obsadili 3. místo. První titul Mistr ČSSR ? sezóna 1973/1974.

SOUČASNOST KLUBU

V roce 2010 se stávající družstva TJ Lokomotiva Plzeň spojila s klubem SSK Talent Plzeň.

V současné době družstvo mužů ?A? zaujímá v Extralize přední příčky. Družstvo mužů ?B? hraje 1. ligu JZČ a je zároveň rezervou týmu ?A?. Náš klub se nezaměřuje pouze na družstvo dospělých. V jeho rámci působí i 10 mládežnických celků od minižáků po starší dorostence.

Těší nás, že většina našich družstev se v soutěžích umisťuje na předních místech v rámci České republiky. Starší žáci v sezóně 2010 / 2011 vicemistři ČR. Starší dorostenci v sezóně 2010/2011 třetí místo.

PLÁNY DO BUDOUCNOSTI

Stabilizovat vrcholovou házenou v Plzni. A-tým mužů Talent M.A.T. Plzeň i nadále budovat jako nosný tým Plzeňského a Karlovarského kraje s cílem stabilizovat svoji výkonnost a trvale dosahovat přední místa v extralize.

Mládež - Hlavním cílem pro nastávající období je trvalé získání dětí do mládežnických družstev a připravit je tak, abychom z nich mohli pravidelně doplňovat ?A? družstvo mužů vlastními odchovanci.

Pokračovat a rozvíjet činnost Sportovní centrum mládeže do Plzně a zahájit činnost Žákovského centra.

Pravidelně pořádat mezinárodní turnaj v kategorii mladšího a staršího dorostu Memoriál Miroslava Šafra a jiných turnajů  akcí.