Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent vykročí v Lounech za obhajobou Českého poháru

12. 10. 2018


Házenkáře Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň čeká v pátek večer první zápas v Českém poháru, ve 3. kole hrají od 18 hodin na palubovce třetiligové Lokomotivy Louny.

 

"Jsme obhájci trofeje, rádi bychom na to navázali. Letos je v poháru nový systém, bez Final Four, a my chceme postoupit co nejdál," potvrdil trenér Michal Tonar st., že účast v České poháru neberou na lehkou váhu. Ostatně v lednu ho získali po dlouhých 20 letech čekání.

Do Loun jedou plzeňští házenkáři jen pár dnů po návratu z rumunské Konstanty, kde ukončili svoje působení na evropské pohárové scéně, a tak dostanou některé opory příležitost doléčit zdravotní problémy. Chybět bude vedle dlouhodobého maroda Jakuba Tonara i pivot Šindelář, pošetřit by chtěl kouč i Michala Tonara, Stehlíka či Chmelíka. Teprve pozvolna se do tréninku vrací Wildt.

"I proto s námi pojedou i dorostenci Říha se Sedlákem, potřebujeme je víc zapracovat do týmu. Víc prostoru dostanou kluci z lavičky, hlavně Nejdl a Bičiště, ale i Milan Ivančev potřebuje dohnat zápasové manko," připomněl, že na srbském házenkáři se projevil odjezd domů, kde se mu narodil syn.

"Doufám, že se dobrý výkon v Rumunsku pozitivně promítne i do hry mančaftu," přeje si trenér Tonar. Přestože půjde Talent do utkání jako jasný favorit, jeho kouč nehodlá nic podcenit. Dokonce se v týdnu spojil i s Milanem Šedivcem, trenérem Šťáhlav, které nedávno v Lounech v lize prohrály (28:29). "Volali jsme si, ale my se chceme soustředit n svůj výkon. Vyzkoušet nějaké nové věci, které bychom mohli časem přenést i do extraligy," naznačil.

Louny, osmý tým 2. ligy skupiny Severozápad, prošly do 3. kola Českého poháru přes pražskou Slavii, kterou porazili doma 27:26. Teď tedy přivítají obhájce pohárové trofeje a možná pro ně půjde o zápas sezony.

To plzeňský Talent čeká ve středu 17. října repríza extraligové finále, od 20 hodin hrají televizní zápas v Karviné. "Pak je reprezentační přestávka, bude prostor nabrat kondici a doléčit šrámy," doplnil Michal Tonar st.

Po pauze se potom konečně zase představí domácímu publiku, teprve podruhé v extralize, s Lovosicemi by se mělo hrát 30. října od 18 hodin.