Chance playoff Strabag Rail extraligy

Stehlík: Zápasy s Duklou jsou derby

04. 12. 2018


Jen pár dnů po nedělním vítězství nad Kopřivnicí čeká házenkáře Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň ve středu další zápas. Ve 13. kole Strabag Rail extraligy přivítají od 18 hodin pražskou Duklu.

"Je to derby. Podle tabulky jsme teď favorit, cítíme se tak, ale musíme to potvrdit na hřišti," uvedl nejzkušenější hráč plzeňského celku Jan Stehlík. "Duklu rozhodně nepodceňujeme, mají kvalitní mančaft. Musíme se pořádně připravit," dodal 33letý házenkář, který před odchodem na angažmá do Francie oblékal dres Dukly.
"Nějak extra ten zápas neberu. Moc kluků, se kterými jsem hrál, už tam není," usmál se Stehlík a doufal, že se podařilo ušetřit nějaké síly po nervydrásajícím utkání s Kopřivnicí (28:27).
"Musíme si pořádně odpočinout, dobře zregenerovat," říkal po nedělní výhře plzeňský kouč Michal Tonar st. Mrzelo ho, že jeho svěřenci nezvládli dobře rozehraný zápas, v němž vedli o pět branek (22:17 ve 43. minutě), dohrát ve větším klidu, aby pošetřili síly na Duklu.
"Možná to sami trochu měli v hlavách a pak se to nepovedlo," doplnil trenér Talentu. Na pondělí proto přichystal videorozbor zápasu a už se plně soustředí na duel s Duklou. Té se v této sezoně nedaří podle představ, v tabulce je zatím až desátá.
"Na tohle bych vůbec nekoukal. Oni mají mančaft složený hodně z mladých, talentovaných kluků. Je jen otázkou času, kdy potvrdí svoje kvality. Určitě se budou časem tlačit v tabulce nahoru," nabádal plzeňský kouč k ostražitosti.
Ostatně v sobotu Dukla zvládla doma těžký zápas s Lovosicemi (28:26), plzeňský kouč tento zápas sledoval. "Dukla podala bojovný výkon, před zápasem u nás jim to vítězství zvedne sebevědomí," myslí si trenér Tonar.
Doma ale chce vyhrávat i plzeňský Talent, zatím drží stoprocentní bilanci, i když výkon je místy kostrbatý. "My už chceme konečně doma předvést takový výkon, aby diváci odcházeli domů spokojení. Oproti neděli tam musí být patrné zlepšení," prohlásil kouč před zápasem s Duklou.
V Praze plzeňští házenkáři dobře rozehraný zápas jen zremizovali 24:24 a nakonec to byli oni, kdo doháněl v závěrumanko.
Jak to dopadne v Plzni?

 

Takto hodnotil nedělní utkání proti Kopřivnici: