Plzeňští házenkáři tady byli letos potřetí a třeba založili takovou tradici, jako mají fotbalisté bundesligového SC Freiburg, ti jezdí do sousedního Schrunsu nepřetržitě už jedenáct let. Krásné prostředí v údolí  Montafon, tak poznávali před časem i plzeňský odchovanec Vladimír Darida. V nádherných scenériích se připravovali i další věhlasné kluby, které mají na zdejším stadionku zvěčněny.

Plzeňští házenkáři už se mohou směle zařadit mezi ně. „Ubytování a celý servis kolem je tady naprosto perfektní,“ říkal třeba David Poloz, který byl v Tschagguns poprvé před dvěma lety po přestupu ze Zlína. Za tu dobu se v Talentu vypracoval v nepostradatelnou oporu.

Pozici novice zaujal po přestupu z pražské Dukly další levoruký házenkář Jan Chmelík, Polozův konkurent na post v sestavě. „Oproti Harrachovu, kam jsme jezdili s Duklou, to je obrovský posun,“ okomentoval Chmelík pobyt v Rakousku.

V podobném duchu mluvil trenér Michal Tonar, i když musel několikrát měnit plán přípravy. „Podmínky jsme měli skvělé, nádherný penzion, výborné jídlo,“ pochvaloval si pobyt v penzionu Golm. Až na to počasí…

„Nemůže být pořád hezky. Možná se,“ doplnil pivot Jakub Šindelář, jeden z lídrů týmu, který byl v Tschagguns už potřetí. „Oproti Harrachovu, kam jsme jezdili s Duklou, to je obrovský posun,“ okomentoval pobyt v Rakousku

O víkendu si házenkáři užijí volna, ale v pondělí se budou znovu hlásit v přípravě. „odpoledne už jdeme do haly a začneme pořádně pracovat s míčem,“ dodal trenér Michal Tonar. Už v pátek je čeká první přípravný zápas, od 20 hodin hrají v německém Landshutu.

„Ve středu pak jedeme do Aue. V pondělí 14. srpna hostíme od 15.30 norský tým Follo, to bude jediný přátelák doma. Snad se přijdou podívat i naši fanoušci,“ lákal Tonar diváky do haly na Slovanech. V srpnu čeká jeho svěřence i mezinárodní turnaj v Jičíně, kde vedle domácích potkají Považskou Bystrici a polský Glogów.

No a pak už tady bude generálka na ostré boje – Prezidentský pohár v Plzni, v němž Talent jako český vicemistr vyzve slovenské šampiony Tatran Prešov. No a začátkem září úvodní kolo Poháru EHF s řeckým mistrem Xyni Dikeas.