Plzeňští zaskočili favorizované domácí hned v úvodu, za sedm minut vedli 6:2 a donutili lovosické trenéry, aby si vzali time out. Čtyřbrankový náskok si pak hosté udržovali až do 19. minuty, kdy svítil na ukazateli skóre stav 6:10. Jenže pak začal soupeř snižovat, až na poločasových 13:14.

A po přestávce bylo ještě hůř, Lovosice dokonce srovnaly na 14:14. Ještě ve 35. minutě to bylo 16:16, ale pak házenkáři Talentu znovu odskočili na rozdíl čtyř gólů a po dvou gólech Poloze už to bylo o pět 17:22 a deset minut před koncem dokonce 20:26. Když pak domácí dvakrát ztroskotali na plzeňské obraně, snažili se zmobilizovat síly při dalším oddechovém čase, ale po něm trefil Motl jen břevno a bylo definitivně rozhodnuto. I v závěrečné přestřelce uhájili hosté vítězství a v tabulce se se šesti body dotáhli na Lovosice.

Navíc to pro ně jistě bude povzbuzení před víkendovou cestou k utkání 2. kvalifikačního kola Poháru EHF do španělské Pamplony.

FCC Město Lovosice – Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 25:30 (13:14). Nejvíce branek domácích: Bouček 7/1, Motl 7, Klimt a Bičiště 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/1: 3/3. Vyloučení: 2:5. ČK: Šindelář (29. Plzeň). Sestava a branky Plzně: J. Štochl, Šmíd, Herajt – Šafránek 4,  J. Tonar 3, M. Tonar 7/3, Šíra 3, Stehlík 6, Poloz 4, Šindelář 1, Ivancev, Fořt 1, Rom 1, Kačín, Chmelík, Jonáš.