V 8. minutě vedli dokonce svěřenci Michala Tonara staršího 5:2, ale postupem času se stále jasněji začala ukazovat převaha Tatranu. Ta se nejvýrazněji projevila v polovinách obou poločasů. V tom prvním prešovský celek otočil mezi 14. a 25. minutou ze ztráty 5:7 na 11:7, v tom druhém pak odskočil mezi 37. a 46. minutou z 15:13 na rozhodující náskok 22:13. Plzni nešla upřít bojovnost, do přestávky se držel na dostřel, jenže po pauze měl Talent stále výraznější problém se prosadit přes urostlou obranu Tatranu. Plzeň marně hledala střelce a při zakončeních z nouze často míjela branku. Ve 44. minutě dokonce jedna nepřesná rána z ruky Ivanceva zasáhla přímo do obličeje zkušeného mezinárodního rozhodčího Václava Horáčka, který ale ukázal, že i rozhodčí v házené musí být tvrdí, a za jeho okamžité pokračování v zápase bez přerušení hry byl odměněn potleskem celého publika. Rozhodčí Horáček s Novotným měli zápas pod kontrolou, ale v jeho koncovce ani nehrozilo, že by příliš plály emoce. Slovenský velkoklub totiž přesvědčivě mířil za očekávanou výhrou a postupem do finále, v němž bude chtít navázat na triumfy z let 2015 a 2016. V jeho dresu se dnes prosadilo kompletní trio českých hráčů – Hrstka (5 góly), Číp (3 góly) a Kasal (1 góly). Ve finále se zítra od 17.00 hod střetne s Duklou Praha, o 3. místo se utká Plzeň se Šalou.

Michal Tonar, trenér Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: „S takovým soupeřem se nehraje každý pátek, takže přes prohru jsem s naším výkonem spokojený. Mile mě překvapila naše obrana při systému 1-5, 0-6 nám také fungovala. Dobře, že si kluci měli možnost zkusit se poměřit s hráči takových parametrů. A to i fyzických. Chyby tam byly, ale převládá pozitivní dojem.“

Nejvíce branek: Tonar M. 6/2, Tonar J. 4, Šafránek 3 – Krok 6, Hrstka 5. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3. Vyloučení: 3 - 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváci: 405.