„Lovosice jsou jasný favorit, doma jsou hodně silní. My můžeme jen překvapit, ale o body se chceme poprat,“ uvedl plzeňský trenér Michal Tonar.

Lovosice patří už delší dobu k předním extraligovým týmům, i do letošního extraligového ročníku vstoupily excelentně. Na úvod porazily doma Hranice (28:22) a pak i mistrovskou Duklu Praha (29:26) a Brno (29:27), ale v minulém kole narazily v Novém Veselí, kde nečekaně prohrály (17:25).

„Budou na tom tedy podobně jako my. Chceme co odčinit domácí prohru s Karvinou. Doma poztrácené body by v konečném účtování chyběly, tak se je pokusíme nahnat venku a první šance je v Lovosicích,“ doplnil trenér Michal Tonar, přestože si uvědomuje sílu soupeře.

„My teď budeme v téhle roli venku častěji, že nebudeme favorit. Musíme ale bojovat o každý bodík,“ dodal trenér Talentu vědom si vyrovnané tabulky, v níž má po čtyřech kolech drtivá většina týmů šest nebo čtyři body.

Tahounem Lovosic je nejlepší extraligový střelec Jiří Motl, jenž dal ve čtyřech zápasech 32 branek. Plzeňský Michal Tonar ml. jich má na kontě ale jen o pět méně.

Plzeňský Talent začíná soubojem v Lovosicích hodně náročná série. Jen tři dny po návratu ze severu Čech odletí do Španělska k úvodnímu zápasu 2. kvalifikačního kola Poháru EHF, s Helvetií Anaitasuna hrají v Pamploně 8. října od 18 hodin. Ve středu (11. 10. od 18.00) je pak čeká doma extraligový zápas s Frýdkem-Místkem a v neděli pak od 14 hodin pohárová odveta se španělským sokem.