Po prohře se slovenskými šampiony Tatranem Prešov (19:26) a vítězstvím nad HKM Šaľa (29:25) obsadila konečné třetí místo.

Trenér Michal Tonar byl paradoxně spokojenější po sobotním semifinále, které jeho tým s účastníkem Ligy mistrů prohrál o sedm branek, ale téměř poločas držel krok. „Měli jsme dobrý začátek. První poločas jsme na naše možnosti odehráli velice slušně. Dalo se čekat, že později Prešov ukáže sílu. Tohle družstvo je výkonnostně opravdu někdo jinde. My jsme měli stanovenou určitou taktiku, za jejíž splnění jsem hráče pochválil,“ říkal plzeňský kouč pro svazový web.

V neděli pak jeho tým porazil v souboji vicemistrů svých zemí Šaľu a získal pomyslný bronz. „Dneska je to možná naopak. Soupeře jsme měli porazit větším rozdílem. Možná tam byla malinko únava, ale spíš to přikládám nekoncentrovanosti v koncovce a chybám v obraně. Zatím pořád ladíme, mělo to být o chlup lepší,“ doplnil Michal Tonar v neděli.

Na zlepšení chce zapracovat v obranné i útočné fázi. „Našli jsme dva obranné systémy, které nám vcelku fungují. 1-5, který jsme hráli proti větší část proti Prešovu a 0-6 proti Šale... Ale musí to mít ještě jiné parametry - větší agresivitu, lepší přebírání pivota, tam jsou pořád rezervy,“ vyjmenoval kouč Talentu.

Už v pátek čeká jeho tým úvodní zápas prvního kola s řeckými šampiony Olympiacos SF Pireus, který získal titul ještě jako AEK Xini Dikeas. Oba zápasy se hrají v městské hale na Slovanech, první od 20 hodin a odveta pak v neděli od 17 hodin. „Doufám, že do pohárových zápasů s Řeky se z nedostatků dokážeme poučit,“ přál si Michal Tonar a doufal, že bude mít k dispozici i Jana Stehlíka, jenž kvůli svalovému zranění Prezidentský pohár vynechal.