„Náš výkon nebyl optimální, ale zkoušíme novou obranu 0-6. Většina kluků nastoupila na postech, kde nejsou zvyklí bránit. Soupeř byl navíc na utkání nesmírně nahecovaný,“ shrnul trenér Michal Tonar, který se odbyl soutěžní premiéru na lavičce Talentu, příčiny těsného výsledku.

Na hřišti dal stejný prostor všem hráčům širšího kádru, nenastoupili jen brankář Jan Štochl a lehce zraněný David Poloz. „V pondělí už by měl ale zase trénovat s mančaftem,“ naznačil plzeňský kouč, že snad nejde o nic vážného. Místo zkušeného gólmana se brance vystřídali jeho mladší parťáci Karel Šmíd a Filip Herajt.

Nejlepší střelci plzeňského celku v pátek byli Jakub Tonar a Jan Stehlík, kteří dali po pěti gólech, o jednu branku méně zaznamenala křídla Eduard Wildt a Jan Chmelík.

Další příprava čeká české vicemistry příští středu a znovu se vydají do Německa, od 19 hodin hrají s druholigovým EHV Aue. „To bude podstatně kvalitnější soupeř, který nás dokonale prověří,“ uvedl Tonar, jenž jako hráč v Aue působil. Domácímu publiku se pak jeho svěřenci představí v pondělí 14. srpna, kdy hostí od 15.30 norský tým Follo HK.