„Dneska to bude malinko intenzivnější, abychom v tom dešti strávili co nejméně času,“ pronesl k nim před dopoledním tréninkem kouč Michal Tonar. Rozhodně, ale nešlo o nic odpočinkového. Hráče čekali sprinty do kopce přímo u penzionu Golm a z jejich tváří bylo patrné, že to bylo poměrně náročné.

Potom rychle do suchého, závěrečné protažení už probíhalo na chodbách penzionu. „Bylo to hodně náročné, nohy dostaly pořádně zabrat,“ říkal v polední pauze křídelník David Poloz.

S Plzní je na soustředění v Rakousku už potřetí, poprvé tady byl jako nováček v Talentu. „Ubytování je nádherné, veškerý servis kolem je perfektní. Jsme po všech stránkách spokojení,“ pochvaloval si navzdory deštivému počasí. „Prší dost,“ doplnil.

Mančaft se podle něho za dobu, co je v Plzni hodně obměnil. „Omládli jsme, přišlo hodně mladých kluků,“ porovnával David Poloz. I jemu teď přibude konkurence, z pražské Dukly přišel na křídlo levák Jan Chmelík. „Beru to sportovně, konkurence je zdravá.“

Odpoledne čekala na házenkáře zase cvičení v místní tělocvičně a ve čtvrtek? „To už má snad konečně přestat pršet. Tak bychom vyrazili na stadion, aby se kluci dočkali i jejich oblíbeného fotbálku,“ naznačil trenér Tonar.

Snad se tedy předpověď vyplní a házenkáři si v Rakousku užijí alespoň jeden den bez deště. V pátek už je čeká jen dopolední fáze, po obědě zamíří zpátky do Plzně.