Fotbalový stadion teď mají jen pro sebe, ale zatím ho nevyužívají. I v úterý kombinovali dlouhé běhy na atletickém stadionku v Bludenz s kruhovým tréninkem v posilovně. „Máme tady sedmnáct stanovišť, stejně jako hráčů. Kluci na nich postupně zatěžují všechny svalové partie,“ vysvětloval kondiční kouč Pavel Kleisner.

Hráči si sice občas stranou postěžují na náročnost, ale všechno poctivě odmakají. „Ta posilovací cvičení snáším lépe, běhání na oválu mně nedělá úplně dobře,“ přiznal v úterý na terase penzionu Golm Jakub Šindelář, jeden z nejzkušenějších hráčů v týmu. „Přicházejí čím dál tím mladší kluci, ale zatím jim celkem stíhám. Uvidíme příští rok,“ pousmál se.

Přípravu plzeňského Talentu v rakouských Alpách zažívá už potřetí. Zatímco v předchozích dvou letech bylo vždy nádherné slunečné počasí, letos jejich pobyt v městečku Tschagguns provází vytrvalý déšť. „Nedá se nic dělat, nemůže být pořád hezky,“ nestěžuje si Šindelář. „Při běhání se možná i lépe dýchá než při těch loňských hicech,“ doplnil.

Po večeři zamířil se spoluhráči na rehabilitaci do nedalekého hotelu. Pak mají tradičně hlavní slovo maséři Ladislav Čech a Petr Kust, ti bývají v permanenci až do půlnoci.

A ráno se jede nanovo, trenér Michal Tonar ve spolupráci s kondičním koučem Pavlem Kleisnerem určitě přichystají i na středu něco výživného.