„Dneska nemůže nikdo říci: Já jsem hrál dobře. Všichni se musí poučit z chyb, které udělali, a hlavně každý začít od sebe. Abychom se za týden srovnali a podali úplně jiný výkon, v Karviné to budeme potřebovat,“ věděl kouč Talentu, že jeho tým umí zahrát lépe.

 

Dokázal to při finále Českého poháru v Chebu, kde získal na úvod roku po 20 letech tuto trofej pro Plzeň. „Dneska platilo přísloví, že po posvícení nastává půst,“ pousmál se Michal Tonar st.

 

Ještě se vrátím k zápasu s Kopřivnicí. Byla pro vás vysunutá obrana soupeře překvapením, že vám dělala takové problémy?

Vysunutá obrana v naší lize dělá problémy asi každému mančaftu. Kopřivnice to navíc nehraje špatně, už se s tím vytasili na podzim. Mají to zpracované, funguje jim to. My jsme se s tím, i když místy s velkými problémy, ale dokázali vypořádat, dokázali jsme to urvat. Není jednoduché dát přesnou přihrávku mezi rotující hráče. Tam je ta přesnost a správné načasování klíčové.

 

Vy jste v jednu chvíli našli recept, odskočili na 26:22, ale pak se problémy vrátily?

Byla tam nějaká vyloučení, zase jsme se nechali ukonějšit jejich tempem. V útoku hráli dlouho, trpělivě, to nám dělalo problémy. Upozorňovali jsme hráče, že to budou dohrávat až do pivota, a stejně nám dal hodně branek. Ty přihrávky do pivota přitom často nebyly složité a my jsme je neměli dovolit. To se nesmí stávat.

 

V čem vidíte největší rozdíl oproti vydařenému Final4 Českého poháru?

První poločas a jedenáct technických chyb. To je jedna věc. Pár nepřipravených střel. Inkasovat za půli 12 gólů není špatný výsledek, ale dát jich jen jedenáct je špatně. Když dáte soupeři deset balonů do ruky, to se nedá vyhrávat. Máme týden na to, abychom se srovnali a do Karviné jeli jako vyměnění. Musíme tam podat úplně jiný výkon.

 

Karvinou jste nedávno jasně přehráli ve finále poháru. Může to sehrát nějakou roli?

To, že jsme je v Chebu porazili o dvanáct, je pryč. Ne, že tam můžeme jet se zapálenýma cigárama. Bude to boj, bude to válka, stejně jako proti Kopřivnici. O každé body se musí bojovat. Zase to bude strašně těžké utkání.

 

Čekáte tedy úplně jiný zápas?

Byl by velký omyl myslet si, že je tam zase semeleme o dvanáct branek. Při finále poháru se možná v závěru trochu zlomili, ale to v domácí hale před svými fanoušky se nestane. My budeme v jiné roli, ale třeba nám to bude víc vyhovovat. Každopádně musíme být připravení. Dnes měli hráči trochu v hlavě, že nám to minulý víkend v Chebu šlo skvěle a že to půjde snadno. Platilo přísloví, že po posvícení nastává půst. Ale nakonec jsme to zvládli a teď můžeme pracovat na tom, aby za týden hra vypadala jinak. A abychom do Karviné jeli správně nabuzení.

 

Mohlo mít vliv i to, že Zubří den před vaším zápasem zaváhalo?

Možná i to nás trošku svazovalo, že když to zvládneme, zůstaneme na čele tabulky sami přes dvacet bodů. Ale ta tabulka je strašně vyrovnaná. Do Karviné ale po téhle výhře můžeme jet klidněji. Tlačí se tam týmy zespodu, bude to masakr až do konce základní části. A pak přijde play-off, to nejdůležitější. Teď musíme do konce března tvrdě makat, pak dojde na lámání chleba.