„Reprezentace pro mě byla vždycky to nejvíc, čeho lze dosáhnout. Každé nominace si vážím,“ vyznal se nedávno Stehlík v rozhovoru pro klubové stránky.

Na velké akci v české reprezentaci debutoval před osmi lety za trenéra Martina Lipráka na Euru v Rakousku, od té doby nevynechal žádný vrcholný turnaj. Z nezkušeného mladíka se stal ostřílený borec, který má za sebou i angažmá ve francouzském St. Raphaelu.

Před touto sezonou se vrátil zpět do rodné Plzně, od léta obléká dres Talentu, ale trenéři národního týmu na něho nezanevřeli. O minuty na postu pravé spojky se na letošním šampionátu Stehlík, jenž dal v 90 reprezentačních startech 153 branek, podělí s mladíky Stanislavem Kašpárkem a Diedouné Mubenzenem.

Společně se Stehlíkem jsou v týmu trenérů Jan Filipa a Daniela Kubeše i další dva hráči, kteří prošli plzeňským Talentem – Roman Bečvář a Leoš Petrovský, oba nyní hrají v Německu za HC Elbeflorenc 2006 (dříve Drážďany), resp. Bergisher HC.

Čechům se ve skupině dařilo a zajistili si postup ze skupiny D, kterou zakončili s dvěma výhrami a jedinou prohrou. Na šampionátu je teď čeká čtvrtfinálová fáze.