„Žádná euforie není na místě. Udělali jsme jen další krok a potřebujeme ještě jeden. A víme, že ten poslední bývá nejtěžší,“ shrnul výstižně svoje pocity po třetím zápase vypjaté série plzeňský trenér Michal Tonar starší. „Já věřím, že se kluci zkoncentrujou a tu sérii ukončíme v Plzni,“ dodal kouč.

Zubří sice patřil začátek, po pěti minutách vedlo 2:0, když ale ve 13. minutě propálil plzeňský pivot Šíra zblízka svého kamaráda Malinu v brance hostů otáčel na 4:3 pro domácí a ti už pak soupeře ani jednou nepustili do vedení. Talent pak odskočil na rozdíl tří gólů, ještě ve 25. minutě to bylo 10:7, ale Zubří do poločasu snížilo na 10:9.

A hned po šesti minutách druhé půle dokonce vyrovnalo na 13:13. Jenže pak šli domácí znovu do trháku, po dvou brankách Ivančeva vedli ve 44. minutě 18:14. Pak se však srbský házenkář domácích nechal vyprovokovat, neustál úder do obličeje, oplácel a dostal přímou červenou kartu.

Zuberský Padalík, který ho předtím fauloval, byl pak na lavičce oslavován jako hrdina.

V plzeňské brance už v té době řádil zkušený Štochl, a když se ve 49. minutě trefil ranou přes celé hřiště do prázdné branky na 20:16, sklidil zasloužené ovace celé haly. Navíc už se zdálo, že by mohlo být rozhodnuto, jenže Zubří ještě zápas, i zásluhou chyb domácích hráčů, zdramatizovalo. Na víc než dvě branky se ale domácím nepřiblížili a ti tak mají postupový mečbol.

„Byli jsme trpělivější. Věřili jsme vlastní hře. Škoda některých chyb, ale kluci si je uvědomují, nepotřebujeme to nějak pitvat. Věřím, že to bude zítra lepší,“ doplnil trenér Tonar .

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HC Robe Zubří 24:22 (10:9). Nejvíce branek hostů: Douda 8, Klíma 5, Šustáček 4. Sestava a branky Talentu: Šmíd, Štochl 1, Herajt – Šafránek 5, Ivančev 5, M. Tonar 1, Šíra 3, Stehlík 2, Poloz 5/3, Šindelář, Vinkelhöfer, Fořt, Jonáš 1, Šafář 1, Chmelík, Cvikl. Rozhodčí: Pavel Blanar, Michael Haramul. Sedmičky: 3/3:2/0. Vyloučení: 3:3. ČK: Ivancev (Plzeň).