Vítězství nad Brnem se ale nerodilo lehce, Talent sice ve 13. minutě vedl už 8:3, ale za dalších pět minut už to bylo jen o jednu branku 8:7. A přetahovaná pokračovala, domácí sice soupeři znovu odskočili na 12:9 a 13:10, ale Brno pak dokonce srovnalo krok – 14:14. Těsné vedení vrátil před poločasem na stranu Plzně obranář Fořt.

Druhá půle pokračovala v podobném duchu, ale Talent si postupně budoval náskok a větší drama už nepřipustil.

„Nebylo to dobré, možná jenom ten úvod. Pak přišly chyby, náš výkon šel strašně dolů. Byla vidět snaha, ale byli jsme v útlumu, tempo bylo špatné. Tak sedmdesát procent toho, co bych očekával,“ říkal Michal Tonar st., trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň.

Přesto byl ale spokojený, že jeho tým zápas zvládl a získal důležité dva body. „Možná to bude vypadat, že hráče omlouvám, ale je to tak. Projevila se únava z náročného zápasu na Dukle. Ten nás stál hodně sil, odmakali jsme to v pár lidech,“ připomněl sobotní vítězství 31:25.

Ke snadnější výhře s Brnem mu chyběly především góly ze spojek. „Jejich koncovka byla taková vlažná, chyběla tomu jiskra. Ty rány nebyly dobré, jejich brankáři si s tím poradili a my jsme nedokázali nic změnit. Ale ani obrana nebyla chvílemi tak agresivní jako na Dukle,“ dodal Michal Tonar st.

I tak ale bylo patrné, že si po závěrečném hvizdu oddechl a pro hráče měl i slova chvály. „Já jsem rád, že jsme i takhle oslabení uhráli místo v elitní čtyřce. Už to vypadalo, že zůstaneme pátí. Ale zvládli jsme to a budeme začínat čtvrtfinále doma. A je asi jedno s kým. Vypadá to na Duklu. Myslím, že si to Karviná doma pohlídá. Ale nebráním se ani nějakému překvapení,“ usmál se plzeňský kouč.

Navíc doufá, že bude mít k dispozici silnější sestavu. „Honza Stehlík a Michal Tonar už snad budou k dispozici,“ prozradil. Mladší z jeho synů Jakub půjde příští týden na operaci kolena.

Podobně jako plzeňský Talent jsou na tom po středeční výhře (38:31) nad Strakonicemi také Lovosice, o prvním místě Zubří není již delší dobu pochyb. Definitivní složení čtvrtfinálových dvojic určí zbývající čtyři zápasy 22. kola, které jsou na programu v pátek.