„Co si budeme povídat, v pátek bylo největším problémem proměňování vyložených šancí. Celý projev mančaftu byl divný, s klukama jsme si to vyříkali,“ vrátil se po odvetě trenér Michal Tonar ještě k prvnímu duelu. V odvetě získal jeho tým opět rychle čtyřbrankový náskok – 7:3 ve 12. minutě, ale tentokrát ho neprohospodařil.

Naopak, ještě do poločasu zvýšil až na 17:8. A po přestávce rozdíl ve skóre ještě narostl, přestože se na palubovce protočili všichni hráči z plzeňské soupisky. „Pak už jsem měl dojem, že Řekové druhý poločas odehráli z povinnosti,“ mohl se usmívat nejstarší z Tonarů. Jeho synové vládli střelcům, Michal dal sedm branek a Jakub o jedinou méně.

„Jsem rád, že jsme se poučili z pátečních a chyb zlepšili se. Od začátku bylo patrné, kdo bude na hřišti dominovat,“ hodnotil odvetu kouč Tonar, jenž dal tentokrát v brance přednost mladému Herajtovi a v defenzivě tentokrát vsadil na systém 1-5. „Rozhodli jsme se v sobotu večer po zhlédnutí videa a vyplatilo se to,“ těšilo trenéra Talentu.

A teď se může těšit na atraktivního španělského soka, 2. předkolo Poháru EHF se hraje v první polovině října. „To bude vyšší level, než byli Řekové. Čeká nás o hodně těžší soupeř, než byli Řekové,“ doplnil Tonar starší. Už v neděli ale vstoupí plzeňští házenkáři také do extraligových bojů, od 10.30 hodin přivítají Hranice. „Premiéru jsme si odbyli v poháru. Teď už víme, o co se můžeme opřít,“ dodal kouč.