„Těší nás to, že jsme první, budeme mít klidnější vánoční přestávku. Chtěli bychom to ještě vyšperkovat postupem do Final Four poháru,“ říkal po nedělním vítězství plzeňský kouč Michal Tonar.

„Rozhodně ale nechceme usnout na vavřínech, v lednu tvrdě potrénujeme, abychom byli na jarní část dobře připravení. Teprve tam se bude lámat chleba, půjde o výchozí pozici pro play-off i respekt u soupeřů,“ doplnil vzápětí.

Ten si mohli jeho svěřenci získat už včera vysokým vítězstvím nad Novým Veselím, vždyť v poločase vedli o devět branek – 15:6. a nic nenasvědčovalo tomu, že by se o body mohli strachovat. „V první půli byla dobrá obrana, podpořená výborným Šmídem v brance. Dostat šest gólů za třicet minut je nádherné,“ vyprávěl trenér Talent. „Jenže dneska to bylo z naší strany jako den a noc.“

Naznačil tak, že druhý poločas jeho týmu nevyšel, i když ještě ve 40. minutě držel pohodové vedení 19:10. Jenže pak přišla první šňůra Nového Veselí na 19:13, na kterou ještě odpověděl Jakub Tonar, ale následovaly čtyři gólů hostů v řadě a do domácích řad řad se začala vkrádat nervozita.

Když to bylo v 54. minutě stále jen o tři branky (22:19), vzal si domácí kouč podruhé ve druhém poločase time out. Po něm Poloz proměnil až pátou sedmičku Plzně, vzápětí se prosadil i z křídla a Stehlík ze spojky pak definitivně zlomil odpor houževnatého soupeře.

„Veselí takhle hraje, i když se jim nepovede vstup do zápasu, jsou schopní stáhnout šesti, sedmi brankové manko a začíná nový zápas. Bohužel se to stalo i nám, i když jsme na to byli připravení,“ litoval trenér Tonar, který se snažil z lavičky ovlivnit hru, ale dlouho se to nedařilo.

„Když se mančaft dostane takhle pod deku, je to hodně těžké. Hráči koukají jeden na druhého. Momentálně nemáme takového lídra, který by to v takových situacích bral na sebe,“ dodal trenér Plzně. Nakonec se jeho týmu povedlo dva body uhájit a extraligový rok zakončil vítězstvím.

Letos ale čeká plzeňské házenkáře ještě jedno důležité utkání, v odvetě čtvrtfinále Českého poháru přivítají ve čtvrtek Jičín. První zápas venku vyhráli 26:25. V Plzni se hraje ve čtvrtek od 18.10 hodin, vstupné je dobrovolné a výtěžek půjde na podporu centra Hájek.

 

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – Sokol Nové Veselí 26:22 (15:6)

Nejvíce branek hostů: Dolejš 6, Sekulič 5, Štěrba 4. Sedmičky: 5:1. Vyloučení: 4:1. Rozhodčí: Fukla, Mohyla. Diváků: 780. Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt, Štochl – Šafránek 3, J. Tonar 4, M. Tonar 1, Šíra 4, Stehlík 4, Poloz 4/1, Šindelář 2, Jonáš 2, Ivančev 2, Chmelík, Fořt, Rom, Wildt.