„Chtěli bychom vyšperkovat povedený závěr roku postupem do finálové čtyřky,“ prohlásil plzeňský trenér Michal Tonar. „Tam odtud může vést cesta do evropských pohárů,“ doplnil.

Odveta čtvrtfinále ČP začíná v městské hale na Slovanech od 18.10 hodin a vstupné je dobrovolné, výtěžek z něho půjde na dobročinné centrum Hájek. Přijďte se rozloučit s plzeňskými házenkáři a přispějte na dobrou věc.

„Chceme si udělat si příjemné vánoční svátky, zakončit rok výhrou a postupem. Věřím, že když k tomu přistoupíme jako v prvním poločase s Veselím, dokážeme uspět,“ pronesl křídelník David Poloz po nedělní domácí extraligové výhře nad Novým Veselím 26:22.

Z Jičína si plzeňští házenkáři přivezli jednobrankový náskok, bude to dostatečné?

„Pořád je to otevřené, my však chceme využít domácí prostředí k postupu,“ nepodléhá kouč Talentu přílišnému optimismu, ale cíl má jasný. „Je to poslední letošní zápas. Půjdeme do toho naplno, a když se nám zase povede začátek, položíme základ k úspěchu,“ doplnil ho za kabinu Poloz.

Jistě by rád vyrazil na vánoční svátky domů na Moravu s postupem v kapse. V Plzni se bude znovu hlásit na začátku Nového roku, kdy startuje příprava na rozhodující jarní boje. Účast ve Final Four, které se bude hrát na konci ledna v Chebu, by byla dobrou generálkou.