Talent díky nedělnímu vítězství snížil na pátém místě tabulky ztrátu na elitní kvarteto. Na čtvrtou příčku se po porážce se Zubřím propadla Karviná, která má o jediný bodík víc.

„Spokojenost s body i s gólovým rozdílem,“ mohl pak prohlásit plzeňský kouč Michal Tonar st., ale ve hře svých svěřenců stále ještě vidí nedostatky. „Mohlo to být ještě lepší. Byly tam pasáže, kdy jsme vyrobili čtyři technické chyby za sebou a to je průšvih. Proti silnějším soupeřům by se to vymstilo. Předvést něco takového příští týden na Dukle, tak tam vyhrát nemůžeme. A my tam vyhrát chceme,“ doplnil trenér Talentu.

Jeho tým měl včera celý zápas po kontrolou, za osm minut si vypracoval čtyřbrankový náskok (7:3). Když se ale prosadil z křídla Wildt, plzeňský host v barvách Strakonic, rázem to bylo jen o gól (7:6). Strakoničtí se pak až do 15. minuty drželi na dostřel jediné branky (10:9), ale pak přišel další brankový trhák Talentu na 13:9 a v poločase už byl stav 18:10.

Pomohlo tomu i střídání brankářů, když místo Herajta přišel na hřiště Šmíd. „To střídání se povedlo, Šmíďák tomu hodně pomohl, bylo tam hodně zisků balonů. Ale i obrana se začala formovat lépe, byli tam někteří noví hráči, potřebovali čas. Ten začátek byl trošku roztěkaný, pak jsme se srovnali,“ pochválil kouč Talent celou defenzivu.

V úvodu druhé půle se trefil Jonáš a náskok ještě zvýšil, jenže pak se Talentu přestalo dařit v útoku a hosté dotahovali. Po další trefě Wildta už to bylo ve 42. minutě jen 21:17, naštěstí pak Štochl chytil Mošovskému sedmičku a domácí i díky dvěma rychlým gólům Poloze získali znovu uklidňující náskok (24:17), který do konce zápasu narostl až na deset gólů.

„Jsme spokojení, že jsme vyhráli takhle vysokým rozdílem a máme důležité body,“ pochvaloval si David Poloz. Sám k tomu přispěl devíti góly, převážně z postu pravé spojky, kde při absenci zraněného Stehlíka zaskakuje. „Když se vám střelecky daří, hrajete se mnohem lépe a pomůže to psychicky do dalších zápasů,“ doplnil.

Ten příští pro Talent přijde v sobotu na Dukle, v repríze loňského extraligového finále. Základní část pak plzeňští házenkáři ukončí ve středu 28. března od 18 hodin proti Brnu.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - HBC Strakonice 31:21 (18:10). Nejvíce branek Strakonic: Nejdl 5, Samek 4, Wildt a Pek 3. Vyloučení: 4:2. Sedmimetrové hody: 2/2:5/2. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Diváků: 580. Sestava a branky Plzně: Šmíd, Herajt, Štochl - Vinkelhöfer, Šafář 3, Ivancev 9, Jonáš 1, Poloz 9/2, Chmelík 4, Šindelář 2, Šafránek 2, Šíra, Cvikl 1, Fořt, Rom.