„Chceme zakončit rok vítězně, abychom měli klidnější Vánoce,“ přeje si v rozhovoru trenér Michal Tonar.

První na řadu přijde Nové Veselí. Předpokládám, že doma berete jenom výhru?
Bylo by fajnové potvrdit dva body z minulého kola v Hranicích, kde jsme zvládli těžký zápas. Ale zase to nebude nic jednoduchého, soupeř předvádí venku dobré výkony.

První vzájemné měření sil jste na Vysočině vyhráli jen o gól, i když jste měli prakticky celý zápas pod kontrolou. Co vám to ukázalo směrem k domácí odvetě?
Hlavně nesmíme nic ani zlehka podcenit. Nové Veselí, to je mančaft mladých, ambiciózních kluků, kteří se chtějí ukázat. Jakékoliv podcenění by se nám mohlo vymstít.

Kudy by měla vést cesta k úspěchu?
Musíme na ně od začátku vlétnout a dát najevo, že doma už body ztrácet nehodláme. Dvakrát po sobě jsme vyhráli venku, musíte to doma potvrdit, nemůžeme klopýtnout. Tabulka už se malinko rozděluje, chceme zůstat nahoře.

Se současným umístěním jste spokojeni?
Všichni víme, kde byly rezervy, které zápasy se nám nepovedly. Nešťastný konec v Jičíně a hlavně domácího prohra s Karvinou. S Duklou jsme tahali po většinu zápasu za kratší konec, a i když jsme to na konci otočili, nebyla síla vítězství udržet. Tam jsme ten bod spíš vybojovali, než ztratili.

Má už teď cenu bavit se o pohárové odvetě s Jičínem?
My chceme do Final 4, které se hraje koncem ledna v Chebu. Tam odtud může vést cesta do evropských pohárů. První zápas jsme venku zvládli dobře (výhra 26:25), ale je to pořád otevřené. My však chceme využít domácí prostředí k postupu.

Půjdete do závěru roku kompletní?
Nějaké drobné šrámy tam jsou, ale kluci s tím hrát budou. Chybět bude jen Kačín, jenž je po operaci kolena, a dlouhodobě mimo hru zůstává Vinkl (Petr Vinkelhöher).

Jak to vůbec s kapitánem vypadá?
Petr už se začal hýbat, trénuje individuálně, pomalinku se vrací. Nechceme nic uspěchat, uvidíme po Novém roce.