Strabag Rail - generální partner

Talent vyrazí do Karviné už v pátek

10. 05. 2018


Stejný model jako v semifinálové sérii se Zubřím zvolili házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň i před zápasy o mistrovský titul v Karviné.

 

V pátek odpoledne si ještě zatrénují v domovské hale na Slovanech, pak vyrazí na Moravu, přespí v Hranicích a dopoledne se vydají do Slezska.

První finálový zápas v Karviné se hraje v sobotu od 18 hodin, druhý pak v neděli v 10.30.

„Nejedeme tam v roli favorita, což nám možná trošičku vyhovuje. Ale teď jsme ve finále, není na co čekat, všichni do toho půjdeme na plné koule. S Karvinou se sportovně popereme o zlato. Věřím, že to bude krásná série. I pro diváky, v Karviné i potom v Plzni,“ přeje si před startem bojů o mistrovský titul plzeňský kouč Michal Tonar starší.

Zatímco jeho svěřenci jsou v podobné situaci počtvrté za poslední čtyři roky, on bude mít premiéru. Po loňském stříbru totiž vystřídal na trenérské lavičce svého někdejšího spoluhráče Martina Šetlíka. „Je to pro mě nové, se vším se seznamuji. I přípravy ze dne na den jsou pro mě nové, snažím se to zvládat. A když máte mančaft, který za to umí zatáhnout, je to pro trenéra o to jednodušší,“ pochválil svoje svěřence.

Teď je ale čeká nejtěžší úkol v sezoně, Karvinou sice na konci ledna porazili ve finále Českého poháru (33:21), ale od té doby se soupeř zvedl. Vyřazovací částí zatím prochází bez zaváhání. Navíc v základní části se Karviné na Talent dařilo, v Plzni vyhrála na podzim 28:25, domácí odvetu pak 30:27. Pro hosty to byl hodně nešťastný zápas, přišli v něm o Jakuba Tonara.

Karviná si zahraje o mistrovský titul poprvé od roku 2010, kdy získala jubilejní desátý titul v historii klubu. Teď by na něj ráda navázala.

„Pro nás je finále velký úspěch, protože mužstvo jsme utvářeli teprve v této sezoně a je plné mladíků, když nepočítám matadory Brůnu s Marjanovičem,“ vyzdvihl karvinský kouč Marek Michalisko. „Když to přeženu, kdo před sezonou znal Plačka, Drzyzgu, Soláka nebo Nantla? Ti kluci teď mají splněno a finále si můžeme užít,“ dodal trenér Baníku.

Do Plzně se finálová série přesune o týden později. Určitě se bude hrát v sobotu 19. května od 11 hodin, případný čtvrtý zápas by byl o den později od 17.00.