„My chceme v poháru postoupit do nejužšího finále, do Final Four. Bereme tu soutěž prestižně, teď bude záležet taky na losu,“ prohlásil plzeňský trenér Michal Tonar st. Teď jsou tedy jeho svěřenci jen krůček od splnění cíle.

Ve čtvrtfinále Českého poháru jsou také Baník Karviná, Lovosice, Jičín, Kopřivnice a Hranice, naopak úřadující mistři z pražské Dukly i lídr extraligové tabulky Zubří končí. Zbývající dvě osmifinále MHK Karviná – Brno a Mladá Boleslav – Nové Veselí jsou na programu v pátek.

Cestu na jih Čech si svěřenci trenéra Tonara brzy zopakuji, už v sobotu nastoupí od 18 hodin v 9. kole extraligy na palubovce Strakonic. „Nebude to lehký zápas, ale když budeme dál tvrdě pracovat, výsledky se dostaví,“ říkal po domácí vysoké výhře nad Zubřím (33:23) trenér Tonar.

Strakonice jsou sice jako nováček v tabulce nejvyšší soutěže poslední, ale mají na kontě už pět bodů. Na pozici zajišťující play-off ztrácí jen dva body. Tým spoléhá především na střelecky disponovaného Martina Mošovského, jenž má na kontě 52 branek. V extralize je lepší jen lovosický Jiří Motl.

„Bude to těžký, opravdu těžký zápas. Musíme se pořádně připravit,“ naznačil kouč Talentu, že na jihu Čech nehodlá nic podcenit. „Možná to na první pohled zní divně, ale Strakonice naposledy uhrály cenné body v Novém Veselí a zvlášť na domácí půdě do toho půjdou po hlavě. Ještě doznívá euforie z postupu, ten mančaft i v extralize dokázal, že je morálně silný,“ připomněl Tonar, že Strakonice doma porazily Brno a o bod obraly i mistrovskou Duklu.

„Určitě mají na to, aby nás minimálně potrápili, ale my doufáme, že jsme se Zubřím nastartovali vítěznou sérii. Ta výhra by měla být pro sebevědomí důležitá,“ doplnil Michal Tonar st.