Lépe do zápasu vstoupili plzeňští házenkáři, kteří brzy vedli o tři góly 7:4 a ve 14. minutě 8:5. Ještě v 17. minutě byli hosté o dvě branky vpředu (9:7), jenže pak se stále častěji do jejich hry začaly vkrádat chyby a domácí otočili třemi góly v řadě na 10:9. Ve 23. minutě Mošovský ze sedmičky dokonce zvyšoval na 12:10 a v poločase vedli Strakoničtí 13:12.

„Bohužel nám zase malinko odešla koncovka, zejména při střelbě z bližší vzdálenosti. Bylo tam několik neproměněných šancí na šesti metrech. Tím jsme soupeře nastartovali,“ uvedl plzeňský kouč Michal Tonar st.

Po přestávce si ale Talent třemi góly v řadě vzal rychle vedení zpět a pak už se mu domácí dokázali přiblížit maximálně na rozdíl jediného gólu. Náskok hostů tak narostl až na konečných 31:25.

„Druhý poločas jsme zvládli velmi dobře, i když soupeř zkoušel i vysunutou obranu. Soupeře jsme přehrávali, zlepšila se i koncovka, a když jsme potom odskočili na větší brankový rozdíl, dovedli jsme zápas v pohodě k vítězství,“ těšilo trenéra Talentu.

Plzeňský Talent se drží na druhé příčce, dva body za vedoucím Zubří. A v příštím kole přivítá v neděli 26. listopadu od 10.30 hodin v repríze posledního extraligového finále pražskou Duklu.