„Tahle výhra se počítá, považuju ji za jednu z těch důležitějších. Nemyslím si, že se z Hranic budou vozit body,“ liboval si cestou z Moravy plzeňský kouč Michal Tonar.

Jeho tým rozhodl ve vyrovnaném zápase o cenné výhře až v poslední čtvrthodině. I v první půli si však jeho svěřenci udržovali drobný náskok, v závěru odskočili o dvě branky, ale Hraničtí snížili na poločasových 11:12.

„Obrana fungovala dobře, byla podpořená výborným Šmídem v brance. Jenom škoda, že jsme vepředu dělali víc chyb, než by bylo zdrávo. Vždycky když byla šance víc odskočit, tak jsme se o ni připravili vlastními chybami, a soupeř toho využil ke srovnání stavu,“ popisoval Michal Tonar st.

I ve druhé půli byl dlouho obraz hry podobný, teprve kolem 50. minuty se podařilo Talentu odskočit až na 16:20. Jenže pak přišli na straně hostů další chyby, dokonce i dvě zahozené sedmičky (Stehlík, J. Tonar) a Hranice se dotáhly až na 19:20 v 56. minutě. Závěr však vyšel lépe, když Stehlík z křídla upravil při avizované pasivitě na 20:23 a domácí gólman Kučerka byl vyloučený za protesty, už bylo jasné, že oba body poputují do Plzně.

„I když jsme v úvodu druhé půle prostřídali sestavu, ten konec jsme nechali odehrát to nejzkušenější“ vysvětloval plzeňský kouč. „Teď to ještě musíme potvrdit v posledním kole doma s Novým Veselím, abychom měli klid do vánoční přestávky,“ dodal Michal Tonar st.

Poslední extraligový zápas se hraje v neděli v tradičním čase od 10.30. Pak ještě ve čtvrtek 21. Prosince čeká plzeňský Talent odveta čtvrtfinále Českého poháru s Jičínem, první zápas venku vyhrál 26:25.

Hranice - Plzeň 20:24 (11:12). Nejvíce branek domácích: Indrák 10, Tůma 4, Mičkal 2, Magrla 2/1. Sestava a branky Talentu: Šmíd, Štochl, Herajt – Šafránek 2, Ivančev 2, M. Tonar 1, Šindelář 1, Stehlík 4/1, Poloz 4, J. Tonar 4, Fořt, Šíra 3, Jonáš 2, Chmelík 1.