„Všichni kluci to odmakali. Bezvadná byla obrana, která už se blížila tomu, co chceme hrát. V útoku jsme měli malinko problémy, nedali jsme pár vyložených šancí, ale jsem hlavně rád, že jsme ustáli i ten vypjatý závěr,“ pochválil celý mančaft trenér Michal Tonar st.

Plzeňští házenkáři byli na Vysočině po celý zápas o krok napřed. „Bylo důležité, že jsme domácí ani jednou nepustili do vedení, to by jim pak ještě víc narostla křídla,“ vypíchl kouč Talentu další důležitý faktor.

Deset minut před koncem pak jeho svěřenci odskočili na 21:18 a těsný náskok už pak uhájili až do konce, i když domácí v závěru sahali po bodu. „Toho vítězství si hodně cením,“ mohl si pak oddechnout trenér Tonar. Hostům pomohl výbornými zákroky gólman Herajt.

„Dnes byli kluci odhodlaní zvítězit, bohužel jsme nezvládli některé klíčové momenty. Hlavně mě mrzí dvě neproměněné sedmičky, obzvlášť v zápase, kde padne takhle málo gólů. V tom byl Talent zkušenější a svoje šance proměnil,“ doplnil ho domácí kouč Pavel Hladík.

Plzeňský Talent cestuje v příštím kole zase ven, v sobotu se představí v Kopřivnice. „A očekávám podobný zápas jako ve Veselí,“ dodal trenér Talent. Severočeši teď o víkendu prohráli se Zubřím 29:30 až sedmičkou po čase, předtím zvítězili v Novém Veselí 25:23.

 

TJ Sokol Nové Veselí – Talent M.A.T. Robstav Plzeň 22:23 (12:14). Nejvíce branek domcích: Ptáčník 6, Melichar 4, Skalický 3.Sestava a branky Talentu: J. Štochl, Herajt, Šmíd – Šafránek 2, J. Tonar 6/1, M. Tonar 5/2, Šíra 5, Stehlík 4, Poloz, Šinelář, Kačín 1, Fořt, Jonáš, Ivancev, Rom, Chmelík. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmičky: 3/1:3/2. Vyloučení: 2:4. Diváci: 275.