„Je to škoda, chtěli jsme, aby naše šance byla reálná,“ hlásil po telefonu ze Španělska trenér Michal Tonar. Jenže první zápas ukázal obrovskou sílu soupeře, který hrál loni čtvrtfinále stejného poháru a zastavil ho až bundesligový Magdeburg.

„Přitom jsme nezačali špatně,“ pokračoval kouč Talentu. Do stavu 6:6 a 7:7 drželi jeho svěřenci s favorizovaným sokem krok. Ještě ve 25. minutě vedli Španělé jen 17:14, teprve v závěru prvního poločasu odskočili na rozdíl pěti branek.

„První poločas to vypadalo ještě přijatelně, jenže ve druhé půli se naše hra rozsypala a soupeř nám začal ujíždět,“ uznal Tonar. V brance protočil postupně všechny tři gólmany, začal Herajt, ještě v první půli ho střídal Šmíd a tu druhou už začínal nejzkušenější z nich Jan Štochl. Nápor druhého týmu španělské ligy se ale zastavit nepodařilo.

„Čtrnáct technických chyb na zápas je moc,“ posteskl si trenér Tonar. „Naše střelba byla nepřesná, každou naši chybu soupeř bez milosti trestal gólem. To však u týmů na téhle úrovni bývá,“ vysvětloval plzeňský kouč.

„Celý zápas se hrál v úplně jiné rychlosti, jejich pojetí je silovější. To je samozřejmě dáno i kvalitou soupeře. Mohli prostřídat sestavu, nám postupně docházela šťáva,“ dodal Michal Tonar st.

Ze San Sebastianu se plzeňští házenkáři vydají v pondělí domů přes Barcelonu, kde mají čtyřhodinovou pauzu. V Čechách přistanou 21. hodině, takže budou mít jediný den připravit se na středeční extraligovou předehrávku s Frýdkem-Místkem. Ta začíná v městské hale na Slovanech od 18 hodin.

Helvetia Anaitasuna – Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 40:26 (20:15)

Nejvíce branek domácích: Nantes Campos 10, Mota 7, Gaston Fernandez 5. Sestava a branky Talentu: J. Štochl, Herajt, Šmíd – Šafránek 4, J. Tonar 4, M. Tonar 4, Šíra 3, Stehlík 1, Poloz 5, Fořt 1, Šindelář, Jonáš 2, Ivancev 1, Rom 1, Kačín, Chmelík. Rozhodčí: Kous, Zhoba (Běl.). Sedmičky: 5/5:3/2. Vyloučení: 2:1. Diváků: 2000.