Strabag Rail - generální partner

Talent se vrací z Karviné s prázdnou, ale nevzdává se

13. 05. 2018


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň prohráli v Karviné oba finálové zápasy a další porážka už by znamenala konec série, která pokračuje v sobotu 19. května od 11 hodin v Plzni. "Věřím, že domácí zápasy i s podporou fanoušků zvládneme a do Karviné se vrátíme," hlásil do telefonu cestou ze severu Moravy plzeňský trenér Michal Tonar st.

 

Naději mu dává zlepšení ve druhém karvinském zápase, zatímco ten první prohrál Talent poměrně snadno 24:30, ve druhém téměř celou dobu vedl, domácí Baník strhl vítězství na svoji stranu až v posledních pěti minutách.

„Naše výkony byly jako den a noc. Jsem rád, že jsme se v neděli herně zvedli,“ pokračoval kouč Talentu. „Ten úvodní zápas nás trošku srazil, první poločas jsme nezvládli. Nepovedlo se nám to, byla tam hluchá místa,“ vrátil se kouč Tonar ještě k prvnímu zápasu, v němž měla Karviná stále navrch.

Zato v neděli tahala většinou za kratší konec, Talent si v první půli vybojoval dvoubrankový náskok – 17:15. Baník sice hned v úvodu druhého poločasu otočil na 18:17 ve svůj prospěch, ale potom vedli povětšinou hosté. Ještě v 55. minutě byl stav nerozhodný (29:29), ale závěr zvládli lépe domácí. Stehlík v poslední minutě ze sedmičky snižoval na konečných 31:32, na vyrovnání už však nezbýval čas.

„Na konci nás dvě blbé chyby připravili aspoň o prodloužení. Snad jsme ale přišli na to, jak na Karvinou hrát,“ komentoval Tonar st. druhou porážku. Problémy jeho svěřencům zpočátku dělala hra soupeře v sedmi lidech.

„Je to specifické, Brůna s Mlotkem to hrají dobře. V neděli už jsme je ale dokázali dostat pod tlak, i když byli v sedmi, dělali chyby a my jsme je trestali. Většinu času jsme vedli, ale často jsme byli v oslabení a to se hraje těžko, stojí to moc sil. Věřím, že s tím doma něco uděláme. Srovnali jsme si to, teď ještě o krok přidáme,“ je přesvědčený Michal Tonar st.

V domácím prostředí bude také spoléhat na diváckou podporu, která dokáže v Plzni vytvořit skvělou atmosféru. „Doufám, že bude plná hala. Karviná toho doma využila, lidi je hnali. Ale my máme lepší fanoušky. Věřím, že nás taky podpoří a pomůžou k vyrovnání série,“ přeje si trenér Talentu.

Teď má týden na to, aby ještě zapracoval na vylepšení herní projevu. „Pár detailů tam je, Karvinští nás rozstříleli z křídel, tam se zlepšíme,“ přidává kouč recept, jak uspět v domácím prostředí.

Stav série 0:2 na zápasy je kritický, ale rozhodně ne beznadějný. „Nemyslím si, že bychom měli věšet hlavy. Každý zápas je jiný, to se ukázalo už teď v Karviné. Doma se o vítězství popereme, svému týmu věřím,“ dodal Michal Tonar st.

Bude se hrát v Plzni i v neděli? To by byl začátek v 17 hodin.