„Zase jsme měli vlažný začátek, celý první poločas byl z naší strany špatný. Nechali jsme si soupeře zbytečně utéct,“ začal s hodnocením plzeňský kouč Michal Tonar. Jeho svěřenci vedli jen 3:2, po zbytek první půle byl napřed Jičín. Do poločasu navýšil náskok na 15:12.

„Zklamaný jsem s výkonu našich spojek, s výjimkou Kuby Tonara. Chybí mi tam z jejich strany větší tlak,“ odkryl trenér Talentu největší slabinu svého celku. Ve druhé půli dokonce stáhl ze hry zkušené borce Michala Tonara a Jana Stehlíka.

I tak se plzeňský Talent po přestávce dokázal zvednout. „Změnili jsme obranu, zatáhli jsme ji do lajny. Několika dobrými zákroky pomohl i gólman Štochl, který vystřídal Herajta,“ popisoval kouč Tonar. Mezi  40. a 46. minutou jeho tým otočil ze stavu 16:19 na 21:19 ve svůj prospěch.

„Jenže pak přišly dvě vyložené šance, které jsme neproměnily,“ litoval plzeňský trenér. Jičín toho využil a šňůrou pěti branek si vzal zpátky třígólové vedení 24:21. V dramatické koncovce pak uhájili minimální náskok – 26:25.

„Dlouho nám trvá, než se dostaneme do zápasu, bohužel se to opakuje. O tom si musíme promluvit,“ zlobil se trenér Talentu. Už v neděli ho čeká doma lídr tabulky ze Zubří, hraje se v tradičním čase od 10.30. „Máme týden na to, abychom se z té porážky v Jičíně dostali,“ dodal Michal Tonar st.

HBC Ronal Jičín – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 26:25 (15:12)
Nejvíce branek Jičína: Krahulec 9, Horut 7, Král 5/3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmičky: 3/3:3/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 680. Sestava a branky Talentu: J. Štochl, Herajt, Šmíd – Šafránek 3, J. Tonar 9, M. Tonar, Šindelář, Stehlík 3/2, Poloz 4, Ivančev 3, Jonáš 1, Šíra 1, Chmelík 1, Fořt, Wildt.