„Pohár je pro nás velké lákadlo,“ říkal Michal Tonar už před cestou na Final4 do Chebu, kde už je dělí od kýžené trofeje jen krůček. V podobné situaci byli už loni, ale to podlehli Lovosicím. Obhájce trofeje tentokrát vyřadil právě Baník Karviná.

Tým, který na podzim dokázal vyhrát extraligový zápas i v Plzni (25:28). Teď tedy nastal ideální čas k odvetě.

V sobotním semifinále odehrál Talent se soupeřem vyrovnaný poločas, a i když v úvodu vedlo Nové Veselí, v poločase už byli o gól napřed plzeňští házenkáři. Ti ve druhé půli svůj náskok navýšili až na konečných sedm branek.

Plzeňský Talent hrál bez reprezentanta Stehlíka a zraněného Jonáše, nejlepším střelcem byl s devíti góly další levák Poloz. Pět branek přidal Srb Ivančev a po třech Jakub Tonar a Chmelík.