Pokud chtějí hrát počtvrté v řadě v play-off o mistrovský titul, musí vyřadit Zubří, jasného vítěze základní části. Série hraná na tři vítězství začíná o víkendu dvěma zápasy na Valašsku, v sobotu i v neděli je začátek od 18 hodin.

 

„Když už jsme mezi nejlepšími čtyřmi, popereme se i o finále,“ slíbil plzeňský kouč Michal Tonar. „Možná z nás teď malinko spadne tlak,“ doufal.

 

Ano, favoritem bude soupeř. Zubří vyhrálo celkem jasně základní část extraligy, i když se o prvenství dlouho přetahovalo právě s Plzní. Jenže po sérii zranění v jejím kádru ji vyhrálo o šest bodů před Karvinou, Lovosicemi a právě Talentem.

 

Ale ten dokázal v listopadu Zubří doma celkem jasně porazit (33:23). „A podařený zápas jsme odehráli i u nich, i když jsme nastoupili v hodně okleštěné sestavě,“ připomněl trenér Talentu březnovou porážku 23:24.

 

„S Plzní máme dlouhodobě kladnou bilanci, čekám kvalitní zápasy, atraktivní pro fanoušky. Podle všeho ta série nebude jen na tři utkání,“ prorokoval Ivo Tovaryš, asistent zuberského kouče Andreje Titkova. Od znovuzavedení play-off se v něm tyto celky ještě nestřetly, loni skončilo Zubří v semifinále na Dukle, která pak zdolala i Plzeň.

 

Pikantní souboj to bude nejen pro Jakuba Šíru, rodáka z Valašska, jenž obléká dres Talentu, ale také pro 23letého Jakuba Doudu, který po sezoně přestupuje ze Zubří do Plzně.

 

Zubří ve čtvrtfinále vyřadilo jasně 3:0 na zápasy Frýdek-Místek, Talent si stejným poměrem poradil s pražskou Duklou.

 

Po dvou zápasech v Zubří se za týden semifinálová série přesune do Plzně. Jisté je, že v městské hale na Slovanech se bude hrát v sobotu 5. května od 11 hodin. Případný čtvrtý zápas by byl o den později v 17 hodin a pokud by muselo rozhodovat až páté utkání, hrálo by se 8. května od 18 hodin zase u soupeře.