„Chtěli jsme v Jičíně vyhrát a to se povedlo,“ těšilo trenéra Michala Tonara, že jeho svěřenci splnili dílčí cíl. Dobře si však uvědomuje, že jsou jen v polovině cesty. „Udělali jsme první krok, teď ho musíme potvrdit na domácí palubovce,“ dodal kouč Talentu.

Vítězství v Jičíně se nerodilo snadno. První poločas vyšel lépe domácím, kteří byli prakticky stále o krok napřed. I do kabin šli s vedením 13:12. „Soupeři jsme pomohli vlastními chybami, koncovka byla zase špatná. Zahodili jsme i vyložené šance ze šestky či trháky,“ litoval plzeňský kouč.

Po celý zápas byl spokojený s defenzivou, za níž předvedli parádní zákroky oba brankáři Herajt se Šmídem. „Oba nás podrželi, zaslouží pochvalu. Chytali velmi dobře,“ pochvaloval si kouč Tonar.

I díky tomu šel plzeňský Talent v závěru do dvoubrankového vedení a vítězství pak uhájil. „Nastřílet jsme měli přes třicet branek, pak by byla cesta za vítězstvím snazší. I tak jsem ale spokojený,“ dodal Michal Tonar st.

Střelecky tým držel Jan Stehlík, autor osmi branek, přestože byl v první půli ošklivě faulován. Po třech gólech přidali Šafránek, Ivančev, Poloz, Michal Tonar a Šíra. Jičín spoléhal zejména na sedmibrankového Šulce, o gól méně dal Čurda.

K zápasu vůbec neodcestoval jeho asistent a nejzkušenější z brankářů Jan Štochl, jenže bere antibiotika, ale do nedělního extraligového zápasu v Hranicích by mohl být připraven. Stejně tak křídelník Jan Chmelík.