„Chce to, abychom v každém zápase nastříleli o gól víc než soupeř,“ přál si Jan Josef, kouč Pražanů před startem čtvrtfinálové série, která se hraje na tři vítězné zápasy. Na první pokus mu tedy jeho přání nevyšlo.

Ale jeho tým potvrdil v Plzni svoje kvality, domácím nedal nic zadarmo. Když v osmé minutě prostřelil Kastner z křídla plzeňského gólmana Šmída, bylo to už 1:5 z pohledu domácích. Jenže Talent zabojoval a ještě během čtvrthodiny srovnal na 6:6 a vyrovnané bylo skóre i v poločase, když minutu před koncem vyrovnával Vinkelhöfer. Pak ještě hostující Jeníček nastřelil tyč, na druhé straně Stehlík prorážel.

Úvod druhé půle vyšel lépe Talentu, který odskočil soupeři nejprve o dvě branky a ve 48. minutě pak měl největší náskok – 20:17. V té době už v domácí brance úřadoval nejzkušenější z plzeňských gólmanů Jan Štochl, který osm minut v řadě neinkasoval. Ještě v 56. minutě to bylo stále o tři branky – 21:18, ale Pražané závěr ještě zdramatizovali.

Stáhli na jednobrankový rozdíl, ale vítr z plachet jim sebral důležitou brankou na 22:20 z křídla Šafránek. Hosté to pak zkoušeli i v sedmi bez brankáře, ale Patzel půl minuty před koncem jen snížil na konečných 22:21.

„Máme zkušené hráče, v play-off jsme byli třikrát po sobě ve finále,“ upozornil na možnou výhodu plzeňský kapitán Petr Vinkelhöfer. Zatím to funguje, po čtyřech brankách dali ti nejzkušenější – Stehlík s Michalem Tonarem, kteří se vrací po zranění, a pivot Šindelář, tři přidal Poloz. Dukla ale určitě bude dál bojovat.

Druhý zápas se hraje v neděli od 15.30 hodin, příští víkend se série přesouvá do Prahy, za jakého to bude stavu?