„Bohužel dnes jsme vítězství neměli v hlavě. Po probuzení v druhé polovině prvního poločasu svitla naděje na lepší výkon, ale přestávka nás opět uspala a ve chvíli, kdy se soupeř dostal před nás, jsme už na zvrat neměli,“ uvedl na svazovém webu kouč domácích Jan Josef.

To na plzeňské straně panovala spokojenost. „Kluci šli za vítězstvím a za perfektní výkon byli odměněni bodovým ziskem. Dukla nás ničím nepřekvapila, byli jsme na ní dobře připraveni,“ kontroval plzeňský trenér Michal Tonar, který stále postrádá oba své syny i reprezentanta Stehlíka.

I v oslabené sestavě začali jeho svěřenci lépe než Dukla, kterou hnalo vyprodané hlediště haly v Ruzyni. V 18. minutě vedla Plzeň už dokonce o tři góly (9:6), ale Dukla do přestávky otočila na 13:11 ve svůj prospěch.

A náskok držela i v úvodu druhého poločasu, ve 38. minutě vedla 17:14 a hosté navíc přišli o Šindeláře, který dostal přímou červenou kartu. Ani další rána však Talent nesrazila, a i když ještě čtvrt hodiny před koncem vedla Dukla, pak přišel rozhodující obrat.

Velký podíl na něm mělo i střídání gólmanů, když do plzeňské branky přišel zkušený Jan Štochl místo Šmída. „Ale i Kája tam měl dobré zákroky, zvlášť v první půli,“ pochválil Štochl mladšího kolegu. Závěrečná desetiminutovka se odehrávala plně v režii hostů, kteří si odvezli z Prahy zasloužené vítězství 31:25.

Základní část extraligy ukončí Talent ve středu doma s Brnem, hraje se v městské hale na Slovanech od 18 hodin.

Nejvíce branek: Patzel 8, Kastner 5 - Šíra 7, Poloz 6, Ivančev 5, Šafář 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3: 1/1. Vyloučení: 5:5. ČK: Šimůnek (60.) – Šindelář (38.). Diváci: 360.