Ve Final Four, které se bude hrát 27. a 28. ledna v Chebu, budou společně s nimi obhájce trofeje Lovosice, Karviná a Nové Veselí. „Byl to náš cíl. Jsem rád, že jsme rok zakončili vítězně,“ neskrýval spokojenost s postupem plzeňský kouč Michal Tonar.

Domácí čtvrtfinálová odveta ho však příliš nenadchla, i když jeho tým nepustil soupeře ani jednou do vedení. „Měli jsme rozhodnout už v první půli, bylo tam plno chyb, špatná koncovka. Začali jsme vlažně a zbytečně jsme Jičínu dávali naděje,“ litoval trenér Talentu.

Přitom Jičín držel v Plzni vyrovnaný stav jen do sedmé minuty (4:4). Pak mu domácí i díky Polozovi, jenž dal v první půli sedm branek, odskočili až na 10:7, a přestože se hosté třikrát dotáhli až na jediný gól, v poločase svítil na ukazateli skóre stav – 14:11.

Plzeňští odpor soupeře definitivně zlomili v nástupu do druhé půle, kdy mu šňůrou čtyř branek za pět minut odskočili až na 18:11 a o postupujícím už v té chvíli nebylo pochyb. „To byl rozhodující moment zápasu, pak už jsme to pohodlně dohrávali,“ potěšilo Michala Tonara st.

Hosté se snažili o zvrat hrou bez brankáře, ale marně. Ani v sedmi lidech v poli převahu nezískali. Domácí kouč prostřídal sestavu, ale i tak dovedl Talent zápas k jasnému vítězství 29:21. „Teď si užijeme Vánoce a od začátku ledna se začneme tvrdě připravovat na jaro, protože tam se bude rozhodovat o sezoně,“ doplnil Tonar st.

A právě účast v pohárovém finále může být jejím prvním vrcholem. „Chceme víc, postoupit do finále, abychom se mohli poprat o ten pohár, který klukům loni utekl. Vidím v tom i možnost kvalifikovat se s předstihem do evropských pohárů,“ naznačil plzeňský kouč. Teď mají jeho svěřenci až do 4. ledna volno.