A to lídr extraligové tabulky nastoupil bez reprezentanta Jana Stehlíka, Michala Tonara, jenž doléčuje zdravotní problémy, v průběhu zápasu odstoupil pro zranění i Josef Jonáš a jen v hledišti byl gólman Filip Herajt. Do zápasu stále nenaskočil ani kapitán Petr Vinkelhőfer, i když už trénuje s týmem.

„Chtěl bych poděkovat tachovským fanouškům, byli neuvěřitelní. Hnali nás dopředu a nakonec to dobře dopadlo,“ vysekl nejlepší střelec zápasu Jakub Tonar poklonu publiku. Hrálo se totiž před zcela zaplněnou tachovskou halou.

A plzeňský kouč Michal Tonar točil při už zmíněných absencích některé hráče na nezvyklých postech. Ze střední spojky hru dirigoval srbský házenkář Milan Ivančev, závěr dohrával na spojce jinak pivot Jakub Šindelář, kde to zkusil i David Poloz.

Německé Aue je tradičním soupeřem plzeňských házenkářů v přípravě. „A vždycky to bývá vyrovnané, což se potvrdilo i dneska,“ doplnil Jakub Tonar. Nakonec se z výhry 31:29 po dramatickém průběhu radoval jeho tým.

Ten teď v pátek cestuje do německého Erlangenu, kde se střetne s tamním bundesligovým celkem, v němž působil před návratem do Plzně brankář Jan Štochl. Poslední lednový víkend pak hrají plzeňští házenkáři Final4 Českého poháru v Chebu, kam postoupili ještě Lovosice, Karviná a Nové Veselí.

V neděli 4. února se pak znovu rozběhnou extraligové boje, do Plzně přijede Kopřivnice a hraje se v tradičním čase od 10.30.