„Výsledek je pěkný, s výhrou jsme spokojení, ale ten začátek byl z naší strany zase žalostný. Byla tam spousta chyb, nedůraz v obraně, do šancí jsme se ani nedostávali,“ říkal plzeňský trenér Michal Tonar s tím, že pomohla až důrazná domluva v kabině.

Přitom jeho svěřenci od 14. minuty vedli, v první půli dvakrát až o tři góly, ale víc soupeři odskočit nedokázali a ten těsně před přestávkou snížil na 13:12. A po čtyřech minutách druhé půle Frýdek dokonce vyrovnal na 14:14. Jenže pak přišel zřejmě rozhodující trhák Talentu, na pět jeho gólů v řadě už hosté nezareagovali a rozdíl skóre dál narůstal ve prospěch domácích.

„Přišlo zlepšení v obraně, hlavně větší agresivita. Takové by to ale mělo být celých šedesát minut. Pozitivní je, že jsme zápas zvládli i po náročné cestě ze Španělska. Jsem rád, že se nastartovali i kluci, kteří tolik nehrajou,“ dodal Michal Tonar st.

Talent se v této sezoně poprvé vyhoupl do čela tabulky, ale je potřeba připomenout, že druhé Zubří má stejně bodů a o zápas méně.

A právě Zubří bude v extralize příštím domácím soupeře plzeňských házenkářů, ale hraje se až za měsíc, v neděli 12. listopadu od 10.30, protože teď má nejvyšší domácí soutěž reprezentační přestávku. Po ní nastoupí Talent 4. listopadu v Jičíně.

Už teď v neděli ho však čeká odveta 2. předkola Poháru EHF se španělskou Helvetií Anaitasuna, která vyhrála první zápas doma v Pamploně 40:26.