„Momentálně je druhé kolo asi maximem českých celků. Ti soupeři už jsou hodně silní, zkušenější,“ komentoval počínání jeden z nejzkušenějších plzeňských házenkářů Jakub Šindelář, který má i reprezentační zkušenosti. „Pohárové zápasy jsou zajímavou konfrontací, můžeme nasbírat zkušenosti, které nás posunou dál a snad je zužitkujeme v extralize,“ doplnil 30letý pivot.

Postupové vyhlídky měly plzeňští házenkáři minimální a tak se chtěli před domácím publikem poprat alespoň o slušný výsledek. „Škoda, že jsme nezachytili začátek zápasu. Proti takhle kvalitnímu týmu se ztráta špatně dotahuje,“ uvedl plzeňský kouč Michal Tonar st. Španělský tým brzy odskočil na 1:4, domácí sice snížili na 7:8 a v poločase to bylo 13:16.

Domácí se nevzdávali, dál dřeli a ve druhé půli se několikrát přiblížil na rozdíl dvou gólů, ale v závěru mu Španělé opět odskočili a dovedli zápas k pohodové výhře. „Výsledek mohl být lepší, bylo tam z naší strany plno jednoduchých chyb. Jsem ale spokojenější než po utkání ve Španělsku, v obraně to celkem fungovalo. Přesvědčili jsme se o tom, že v určitých fázích jsme schopni hrát vyrovnanou partii i s tak kvalitním týmem jako Pamplona bezesporu je,“ dodal trenér Tonar.

 

 

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - Helvetia Anaitasuna (Šp.) 23:30 (13:16)

Nejvíce branek hostů: Gorraiz a Fernandez 4. Vyloučení 5:2. Sedmimetrové hody: 4/4:5/3. Rozhodčí: Kaludjerovic, Vujacic (Černá Hora). Diváků: 490. Sestava a branky Plzně: Šmíd, Herajt, Štochl - Šafránek 3, Ivancev 2, M. Tonar 8/4, Stehlík 2, Poloz 1, Šíra 1, Šindelář Rom 3, Fořt 1, Jonáš 1, Kačín 1, Chmelík, Wildt. První zápas: 26:40.